Genewa 2010 | BMW 5 ActiveHybrid

W Genewie zadebiutuje hybrydowa wersja ActiveHybrid nowej piątki BMW. Póki co BMW zaprezentowało film pokazujący działanie systemu Park Assist
BMW 5 ActiveHybrid W Genewie zadebiutuje hybrydowa wersja ActiveHybrid nowej piątki BMW Na targach samochodowych w Genewie zadebiutuje hybrydowa wersja ActiveHybrid BMW 5. Nowe auto wyposażone będzie w automatyczny system parkowania - Park Assist Pierwsze oficjalne informacje dotyczące nowej generacji serii 5 poznaliśmy pod koniec listopada. Teraz przyszła pora na pierwszą prezentację, jaka została zorganizowana w Portugalii. Chociaż paleta wersji silnikowych będzie dużo większa, podczas pierwszych jazd dostępne były 535i oraz 530d co wskazuje, że na te jednostki najbardziej liczą w Bawarii. Nowością jest także możliwość zamówienia nowej ośmiobiegowej skrzyni automatycznej do każdej wersji silnikowej. W przeciwieństwie do Audi, BMW nie zamierza promować, ani sprzedawać wersji wysokoprężnych nowej serii 5 za oceanem. W czerwcu nastąpi tam premiera 535i i 550i, natomiast miesiąc później dołączy do nich 528i, podstawowa piątka na rynku amerykańskim. Bardzo prawdopodobna jest także rezygnacja z oferowania w USA wersji Touring (kombi), która stanowiła w zeszłym roku nieco ponad 2% w ogólnej sprzedaży tego modelu. W Europie wręcz przeciwnie, zarówno trzy silniki wysokoprężne, jak i wersja Touring - na którą trzeba będzie jeszcze poczekać - będą miały znaczący udział w sprzedaży tego modelu.

Pierwsze oficjalne informacje dotyczące nowej generacji serii 5 poznaliśmy pod koniec listopada (więcej tutaj). Teraz przyszła pora na pierwszą prezentację, jaka została zorganizowana w Portugalii. Chociaż paleta wersji silnikowych będzie dużo większa, podczas pierwszych jazd dostępne były 535i oraz 530d co wskazuje, że na te jednostki najbardziej liczą w Bawarii. Nowością jest także możliwość zamówienia nowej ośmiobiegowej skrzyni automatycznej do każdej wersji silnikowej.

W przeciwieństwie do Audi, BMW nie zamierza promować, ani sprzedawać wersji wysokoprężnych nowej serii 5 za oceanem. W czerwcu nastąpi tam premiera 535i i 550i, natomiast miesiąc później dołączy do nich 528i, podstawowa piątka na rynku amerykańskim. Bardzo prawdopodobna jest także rezygnacja z oferowania w USA wersji Touring (kombi), która stanowiła w zeszłym roku nieco ponad 2% w ogólnej sprzedaży tego modelu.

W Europie wręcz przeciwnie, zarówno trzy silniki wysokoprężne, jak i wersja Touring - na którą trzeba będzie jeszcze poczekać - będą miały znaczący udział w sprzedaży tego modelu.

Na pokładzie może znaleźć się wiele pomocnych systemów, jak: Active Cruise Control wraz z funkcją Stop & Go, Lane Change Warning, zespół kamer zainstalowanych dookoła auta (Surround View). czy najnowsza wersja BMW Night Vision. Wiadomo już także, że dostępny będzie Park Assistant automatycznie wyszukujący miejsca równoległe i parkujący auto za kierowcę - zobacz wideo:

 


Uzupełnieniem oferty będzie BMW 5 Active Hybrid, które zostanie zaprezentowane podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Genewie. Na razie jednak brak jakichkolwiek szczegółów technicznych dotyczących tego modelu.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie


ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowe BMW M5 na 25-lecie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW serii 5 - ogłoszenia

Więcej o: