Alfa Romeo przyszłości?

Większość z nas zna dowcip o właścicielach Alfy Romeo, którzy nie witają się po południu, bo rano widzieli się już w serwisie. Cóż, nawet jeśli włoskie auta nie są wzorem trwałości, to ich wygląd często chwyta za serce od pierwszego wejrzenia

I chociaż nie wszystkich wzruszają nieco gryzoniowate "maski" Giulietty oraz MiTo, to trudno odmówić urody drapieżnej Brerze czy dystyngowanej 166-ce. A inspirację tymi właśnie autami odnaleźć można w najnowszym projekcie Jacoba McMurry. Futurystycznego, czterodrzwiowego fastbacka ze współczesnymi modelami Alfy Romeo łączy między innymi "gniewny" kształt reflektorów oraz znajdujący się między nimi, charakterystyczny pionowy grill, zwany scudetto.

Duże wrażenie robi maska z asymetrycznym, ostrym "pęknięciem" oraz niecodzienna konstrukcja dachu, ze słupkami A przeciągniętymi aż do tylnej klapy. To nawiązanie do historycznego 8C 2900B z końca lat trzydziestych, w którym w podobny sposób zbiegały się chromowane listwy ozdobne. Skoro już mowa o dachu, warto również wspomnieć, że w zamyśle twórcy powinien on być wykonany ze specjalnych szklanych paneli, które za przyciśnięciem guzika zmieniałyby się z przezroczystych w krwistoczerwone, ledwie przepuszczające światło.

McMurry zdradził także, że podczas projektowania auta inspirował się legendarnym karnawałem, który co roku odmienia Wenecję. Być może właśnie dlatego sylwetka auta przypomina... łódź. Pod maską luksusowego sedana twórca najchętniej widziałby wysokoprężne V8, którego moc trafiałaby na koła tylnej osi.

Co Wy na to? Chcielibyście, aby tak wyglądały auta w przyszłości?

Bartosz Sińczuk                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Giulietty przypadków ciąg dalszy - ZOBACZ TUTAJ

Alfa Romeo 8C Competizione Spyder

Samochody: Alfa Romeo 166 - ogłoszenia

Więcej o: