MG6 - powrót z popiołów

Podczas salonu samochodowego w Kantonie (Guangzhou) MG pokazał swój najnowszy model MG6. Będzie on nie tylko sprzedawany, ale także produkowany w Wielkiej Brytanii
Wielki powrót MG MG pokazał swój najnowszy model MG6. Podczas salonu samochodowego w Kantonie MG pokazał swój najnowszy model MG6. Będzie on nie tylko sprzedawany, ale także produkowany w Wielkiej Brytanii. Podczas salonu samochodowego w Kantonie MG pokazał swój najnowszy model MG6. Będzie on nie tylko sprzedawany, ale także produkowany w Wielkiej Brytanii. Marka MG nie miała w ostatnich latach szczęścia. Po zaprzestaniu produkcji samochodów w 2005 roku jej przyszłość rysowała się dość ponuro. W 2007 roku wznowiono jednak produkcję w Chinach, a w Europie rozpoczęto produkcję i sprzedaż modelu TF. Stare konstrukcje Rovera nadal służą jako chińskie Roewe, lecz bez zupełnie nowych modeli firma nie ma szans na realizację ambitnych planów. Aby zwiększyć szanse na ciepłe przyjęcie przez klientów, nowy model MG6 zaprojektowano w ojczyźnie marki, czyli w Wielkiej Brytanii. Produkcja auta rozpocznie się w pierwszej połowie 2010 r. w Chinach, ale już pod koniec przyszłego roku MG6 mają opuszczać fabrykę w Birmingham, skąd początkowo będą kierowane na rynek brytyjski, a później także do innych krajów europejskich. - To kamień milowy w dziejach MG, ikony brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego. Nowy model został od zaprojektowany od podstaw w Wielkiej Brytanii, a teraz rozpoczyna międzynarodową karierę. Obecnie produkujemy jedynie sportowy model TF, ale teraz mamy nadzieję poszerzać paletę naszych modeli - powiedział Guy Jones, dyrektor sprzedaży i marketingu brytyjskiego oddziału MG. MG6 to brat bliźniak Roewe 550, czyli najbliżej mu klasy średniej. Co prawda przy długości 4,65 m jest wyraźnie krótszy do Passata czy Mondeo, ale długość nie jest najważniejsza. Producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów technicznych. Na razie wiadomo jedynie, że napęd to najsłabszy punkt MG6. Silnik o pojemności 1,8 litra oparto na starej konstrukcji Rovera. Będzie występował w dwóch wariantach mocy: 133 lub 160 KM. Kolejne modele MG, zastępujące oferowane w Chinach MG3 (Rover 25) i MG7 (Rover 75), będą utrzymane w tej samej konwencji stylistycznej, co MG6.

Marka MG nie miała w ostatnich latach szczęścia. Po zaprzestaniu produkcji samochodów w 2005 roku jej przyszłość rysowała się dość ponuro. W 2007 roku wznowiono jednak produkcję w Chinach, a w Europie rozpoczęto produkcję i sprzedaż modelu TF. Stare konstrukcje Rovera nadal służą jako chińskie Roewe, lecz bez zupełnie nowych modeli firma nie ma szans na realizację ambitnych planów.

Aby zwiększyć szanse na ciepłe przyjęcie przez klientów, nowy model MG6 zaprojektowano w ojczyźnie marki, czyli w Wielkiej Brytanii. Produkcja auta rozpocznie się w pierwszej połowie 2010 r. w Chinach, ale już pod koniec przyszłego roku MG6 mają opuszczać fabrykę w Birmingham, skąd początkowo będą kierowane na rynek brytyjski, a później także do innych krajów europejskich.

To kamień milowy w dziejach MG, ikony brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego. Nowy model został od zaprojektowany od podstaw w Wielkiej Brytanii, a teraz rozpoczyna międzynarodową karierę. Obecnie produkujemy jedynie sportowy model TF, ale teraz mamy nadzieję poszerzać paletę naszych modeli - powiedział Guy Jones, dyrektor sprzedaży i marketingu brytyjskiego oddziału MG

MG6 to brat bliźniak Roewe 550, czyli najbliżej mu klasy średniej. Co prawda przy długości 4,65 m jest wyraźnie krótszy do Passata czy Mondeo, ale długość nie jest najważniejsza. Producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów technicznych. Na razie wiadomo jedynie, że napęd to najsłabszy punkt MG6. Silnik o pojemności 1,8 litra oparto na starej konstrukcji Rovera. Będzie występował w dwóch wariantach mocy: 133 lub 160 KM.

Kolejne modele MG, zastępujące oferowane w Chinach MG3 (Rover 25) i MG7 (Rover 75), będą utrzymane w tej samej konwencji stylistycznej, co MG6.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan 370Z - test


Dziesięć najbezpieczniejszych aut - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes C klasy - ogłoszenia

Więcej o: