Cimex Conin - meksykańskie marzenie

Meksykanie uwielbiają pickupy niezależnie od tego, czy są produkcji amerykańskiej, czy japońskiej. A gdyby tak były "rdzennie" meksykańskie? Realizacji takiego marzenia podjęła się firma Cimex

Cimex (Carrocerias e Ingenieria Mexicana) przedstawił dwa wygenerowane komputerowo zdjęcia zapowiadające prototyp o nazwie Conin. Jest to samochód terenowy z nadwoziem typu pickup. Nic nie wiadomo na temat wymiarów auta, ale można sądzić, że będzie raczej średniej wielkości.

Nadwozie - jedyne, co na razie możemy ocenić -  ma dość ciekawą koncepcję. Podwójna kabina została wyposażona w dwie pary drzwi, z których tylne otwierają się "pod wiatr". Za nią umieszczono krótką pakę zintegrowaną z resztą nadwozia. 

Najciekawszy pod względem stylistycznym jest przód Conina. Solidny zderzak stanowi jeden element z atrapą chłodnicy, przez co wydaje się wyjątkowo masywny. Maska wraz z błotnikami niejako odstaje od zderzaka i atrapy, przez co auto wygląda jakby zostało zbudowane w czyimś prywatnym garażu. Z drugiej strony nadaje to autu charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd.

Kwestia napędu pozostaje niewiadomą, firma zapowiada jedynie, że możliwy będzie wybór pomiędzy napędem tylnym i 4x4. Oczywiście jeśli tylko dojdzie do produkcji tego auta. Jakieś szanse na to są, Cimex jest bowiem producentem m.in. autobusów, więc doświadczenia firmie nie brakuje.

Marcin Lewandowski

Land Rover Freelander 2 - ZOBACZ TEST

Bezpieczna zima z Goodyear - KONKURS

Samochody: Nissan Pickup - ogłoszenia