Aston Martin Rapide - galeria

Twierdzenie że to limuzyna jest przesadą, chociaż nikt luksusu mu nie odmówi. Aston Martin Rapide to bardziej czterodrzwiowe coupe, niż salonka dla prezesa. Zapraszamy na wycieczkę po detalach nowego modelu AM

Dwudziestocalowe obręcze, opony Bridgestone Potenza w rozmiarach 245/40 R 20 z przodu i 295/35 R20 z tyłu, dwanaście cylindrów i sześć litrów pojemności. Taki opis wystarczy, by serce miłośnika motoryzacji zaczęło szybciej bić. Trudno oczekiwać, by Rapide stał się najbardziej pożądanym produktem firmy Aston Martin, ale ta na pewno nie ma się czego wstydzić.

Z tyłu zamontowano dwa fotele wyglądające bardziej jak tymczasowe siedziska, niż miękka wygodna kanapa. Pomiędzy nimi wznosi się spory tunel środkowy skrywający wał napędowy przenoszący moc 477 KM na tylne koła. Maksymalnym moment także jest imponujący i wynosi równe 600 Nm. Te wartości pozwalają katapultować ważącego 1950 kg Rapida do 100 km/h w czasie 5,1 s. Mając do dyspozycji tor lub pusty odcinek niemieckiej autostrady możemy przekroczyć w nim granicę 300 km/h - co prawda ledwie o 3 km/h, ale ile czterodrzwiowych aut ma takie możliwości?

Zapraszamy do galerii zdjęć przedstawiających szczegółowo Aston Martina Rapide.

Marcin Lewandowski

Skrzydlaty Mercedes w akcji - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Mondeo - ogłoszenia

Więcej o: