Hybrydowe Fuso

Mitsubishi Fuso, producent samochodów ciężarowych i autobusów należący do koncernu Daimlera, dostarczył pierwsze seryjnie produkowane samochody z napędem hybrydowym do klientów w Europie

Najbardziej nastawionym na ekologię rynkiem wydaje się sama Japonia. Mitsubishi Fuso sprzedało już na swoim rodzimym rynku ponad 600 sztuk Cantera Eco Hybrid. Jednak równie ważne dla firmy wydaje się promowanie czystszej technologii poza jej granicami.

Pierwsze zamówienie zagraniczne wpłynęło z Australii, następne z Irlandii. Już niedługo 10 hybrydowych ciężarówek rozpocznie pracę na Zielonej Wyspie. Będą to pierwsze zakupione przez europejską firmę samochody ciężarowe z napędem hybrydowym w Europie.

Jesteśmy dumni dostarczając na rynki światowe pojazdy o niskiej emisji i imponującej ekonomii. To ważny krok w naszych wysiłkach mających na celu wzmocnienie sprzedaży samochodów ciężarowych z napędem hybrydowym. W 2010 roku będziemy starali się wyjść z ofertą poza Japonię - powiedział Kai-Uwe Seidenfuß, Vice Prezes działu Sales & Service International w Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation

Do tej pory kilka firm na Starym Kontynencie testowało podobne pojazdy. Pisaliśmy m.in. o śmieciarkach Volvo (zobacz tutaj), jednak nie doczekały się jeszcze seryjnej produkcji.

Marcin Lewandowski

Hybrydowe autobusy Volvo już jeżdżą - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mitsubishi Colt - ogłoszenia

Więcej o: