Tokio 2009 | Japoński Lotus?

Podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Tokio firma Suzusho zaprezentuje swoją wizję japońskiego supersamochodu. Auto nosi nazwę Supasse V, zbudowane zostało na płycie podłogowej Lotusa, wygląda jak Ferrari i można przypuszczać, że będzie piekielnie szybkie

Przypuszczać, bo póki co, niewiele jeszcze da się na jego temat powiedzieć na pewno. Wiadomo, że napędzane będzie centralnie umieszczonym silnikiem o pojemności 2,3l pochodzącym z Mazdy 3 MPS. Na potrzeby "japońskiego Lotusa" inżynierowie podnieśli jednak jego moc do 280 KM. Od supersamochodu możnaby oczekiwać czegoś potężniejszego, prawda? Spokojna głowa. Supasse V ważyć będzie zaledwie 850 kg, co daje całkiem niezły stosunek masy do mocy auta równy 3,03 kg/KM. Dla porównania - w przypadku Ferrari F430 wynosi on 2,95 kg/1KM.

W tej chwili to wszystko, co na temat auta wiadomo. Więcej informacji producent przedstawi zapewne podczas oficjalnej prezentacji, która będzie miała miejsce podczas rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu tokijskich targów. Trzymamy rękę na pulsie.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Lotus Club Racer - jak w latach 60. - ZOBACZ TUTAJ

Lotus Extrema, czyli Exige z sercem V8

Samochody: Lotus - ogłoszenia

Więcej o: