Tokio 2009 | Honda CR-Z

CR-Z pojawiał się już przy różnych okazjach, ale dotąd nie był znany ostateczny wygląd następcy sławnego CRX-a. To, co Honda pokaże podczas salonu w Tokio nie będzie wiele odbiegać od ostatecznej wersji
Zapowiedź Hondy CR-Z Honda CR-Z nawiązuje wyglądem do drugiej generacji Hondy CRX Honda CR-Z nawiązuje wyglądem do II generacji Hondy CRX z przełomu lat 80. i 90., choć nie będzie tak sportowa. Pod maską pojawi się hybrydowy układ napędowy Honda CR-Z nawiązuje wyglądem do drugiej generacji Hondy CRX z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Tym razem nie będzie tak sportowa, ma za to być bardziej przyjazna dla środowiska. Tak jak Honda zapowiadała od samego początku, pod maską pojawi się hybrydowy układ napędowy. Najprawdopodobniej zostanie żywcem przeniesiony z Insighta. Plotki mówiące o zastąpieniu jednostki 1,3 l większą o pojemności 1,5 l nieco podnoszą nas na duchu. Cały układ miałby generować około 140 KM. Zaglądając do środka, odniesiemy wrażenie, że wpływ Insighta są znacznie większy. Kokpit jest zorientowany na kierowcę, a całość tonie w fioletowo-granatowej tonacji. Kierownica jest niemal identyczna, jedynie sportowe fotele przypominają, że to jednak nieco inny samochód.

Honda CR-Z nawiązuje wyglądem do drugiej generacji Hondy CRX z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Tym razem nie będzie tak sportowa, ma za to być bardziej przyjazna dla środowiska.

Tak jak Honda zapowiadała od samego początku, pod maską pojawi się hybrydowy układ napędowy. Najprawdopodobniej zostanie żywcem przeniesiony z Insighta, choć chcielibyśmy się mylić. Plotki mówiące o zastąpieniu jednostki 1,3 l większą o pojemności 1,5 l nieco podnoszą nas na duchu. Cały układ miałby generować około 140 KM.

Zaglądając do środka odniesiemy wrażenie, że wpływy Insighta są znacznie większe. Kokpit jest zorientowany na kierowcę, a całość tonie w fioletowogranatowej tonacji. Kierownica jest niemal identyczna, jedynie sportowe fotele przypominają, że to jednak nieco inny samochód.

Marcin Lewandowski

Towards Zero - hybrydowe Volvo


Elektryczne maleństwo Hondy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Honda CRX - ogłoszenia

Więcej o: