Frankfurt 2009 | Polo mniej rodzinnie - galeria

Do 5-drzwiowej wersji nowego Volkswagena Polo dołącza wariant 3-drzwiowy. Przy okazji pojawi się wersja BlueMotion z silnikiem TDI o mocy 75 koni, zużywająca średnio 3,3 litra ropy na 100 km

Oficjalna premiera 3-drzwiowego Polo nastąpi na salonie samochodowym we Frankfurcie. Auto wygląda identycznie jak wersja z dodatkową parą drzwi i przypomina większego Golfa 6. generacji. Jedyna różnica to uniesiona linia bocznego okna, dodająca małemu Volkswagenowi odrobiny dynamiki.

Wymiary nadwozia i kabiny nie różnią się od wariantu 5-drzwiowego. Nowe Polo ma 3,97 m długości, 1,68 m szerokości i 1,49 m wysokości oraz 280-litrowy bagażnik z możliwością powiększenia do 952 l.

Polo występuje w trzech wersjach wyposażenia i z trzema silnikami benzynowymi (60, 70 i 85 koni) oraz trzema dieslami (75, 90 i 105 koni), o któych pisaliśmy przy okazji publikacji cen wersji 5-drzwiowej. Razem z 3-drzwiowymm Polo do oferty trafi wersja BlueMotion, wyposażona w najmniejszy silnik 1.2 TDI o mocy 75 koni. Volkswagen chwali się, że będzie to najoszczędniejsze auto w klasie, zużywające średnio 3,3 l ropy na 100 km i emitujące średnio 87 g dwutlenku węgla na kilometr. Niebawem pod maską Polo dostępny będzie także 1,2-litrowy benzynowy motor TSI (105 KM).

Konkurencja Forda Fiesty i Renault Clio spod znaku Volkswagena zjeżdża z taśmy produkcyjnej w hiszpańskiej fabryce w Pampelunie. Rynkowy debiut spodziewany jest w październiku.

Marcin Sobolewski

VW Golf TSI - test wideo


Ofiary premii ekologicznej - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Polo - ogłoszenia

Więcej o: