Nowy Volkswagen Saveiro

Volkswagen przedstawił kolejne wcielenie niewielkiego pickupa Saveiro. Auto zostało zaprojektowane na rynek południowoamerykański i będzie produkowane w Brazylii. W związku z tym, mało prawdopodobne, by zawitał do Europy

Volkswagen Saveiro to auto bazujące na modelu Gol - najtańszym samochodzie spod szyldu VW dostępnym na rynku Ameryki Południowej. Jego najnowsze wcielenie (o którym pisaliśmy tutaj) przypomina z wyglądu, zwłaszcza w przedniej części nadwozia bardzo europejski model Tiguan. Auto wygląda dużo ciekawiej i nowocześniej od nieco przestarzałego poprzednika, co może tylko jeszcze bardziej podwyższyć słupki sprzedaży na tamtejszym rynku.

Saveiro dostępne będzie tylko z jednym silnikiem wolnossącym o pojemności 1,6 l. Jego zaletą będzie możliwość zasilania jednym z dwóch rodzajów paliwa - zwykłą benzyną lub etanolem. W pierwszym przypadku auto osiąga moc 101 KM, w drugim minimalnie więcej - 104 KM.Do wyboru będą trzy wersje wyposażenia: 1,6 l, Trend i Trooper. W podstawowej (widocznej na pierwszym zdjęciu) wnętrze wykonane jest z najprostszych i najtańszych materiałów, a zderzakom poskąpiono malowania w kolorze nadwozia.  W dwóch wyższych wersjach jest ono standardowe. Trend to po prostu lepiej wyposażona i ładniejsza wersja 1,6 l, a Trooper ma być podobno skierowany do młodej klienteli. Ma być bardziej efektowny i idealnie nadawać się do przewożenia sprzętu surfingowego. 

Jan Kopacz

 

Star - reklama BMW

 

Nowe Polo od 40 540 zł - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem na wakacje - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: