Nissan R-TX

Nissan R-TX to wizja samochodu sportowego przygotowana przez Matta Jonesa, studenta projektowania przemysłowego. Jest na tyle ciekawa, że postanowiliśmy się jej bliżej przyjrzeć
Nissan R-TX Nissan R-TX to ciekawa wizja samochodu sportowego przygotowana studenta Nissan R-TX, wizja samochodu sportowego przygotowana studenta, chociaż wygląda jak samochód uderzający w niemiecką konkurencję, stanowi konkurencję... KTM X-Bow Nissan R-TX to wizja samochodu sportowego przygotowana przez Matta Jonesa, studenta projektowania przemysłowego. Jest na tyle ciekawa, że postanowiliśmy się jej bliżej przyjrzeć. Na pierwszy rzut oka widać podobieństwo to topowego modelu sportowej linii Nissana, zabójczego GT-R. R-TX chociaż może wyglądać jak kolejny samochód uderzający w niemiecką konkurencję, tym razem choćby Audi R8, de facto stanowi coś w rodzaju konkurencji... KTM X-Bow. Samochód pełni dwie funkcje za jednym zamachem. Auto sportowe, choć wygląda bojowo, ma nadawać się do codziennej jazdy. Wystarczy jednak zdjąć dwa elementy poszycia nadwozia i auto odkrywa swoją drugą naturę. Czarne karbonowe cielsko pozbawione przedniej szyby, dachu i z odsłoniętymi spoilerami ma idealnie nadawać się do jazdy torowej. Gdyby dodać do tego choć częściowy zakres regulacji dostępny w Nissanie GT-R, to charakterystyka R-TX także mogłaby się zmieniać w ułamku sekundy.

Na pierwszy rzut oka widać podobieństwo to topowego modelu sportowej linii Nissana, zabójczego GT-R. R-TX chociaż może wyglądać jak kolejny samochód uderzający w niemiecką konkurencję, tym razem choćby Audi R8, de facto stanowi coś w rodzaju konkurencji... KTM X-Bow.

Samochód pełni dwie funkcje za jednym zamachem. Auto sportowe, choć wygląda bojowo ma nadawać się do codziennej jazdy. Wystarczy jednak zdjąć dwa elementy poszycia nadwozia i auto odkrywa swoją drugą naturę. Czarne karbonowe cielsko pozbawione przedniej szyby, dachu i z odsłoniętymi spoilerami ma idealnie nadawać się do jazdy torowej.

Gdyby dodać do tego choć częściowy zakres regulacji dostępny w Nissanie GT-R, to charakterystyka R-TX także mogłaby się zmieniać w ułamku sekundy.

Marcin Lewandowski

 

Porsche 911 Turbo

 

Fajne auta wg Niemców - ZOBACZ TUTAJ

Poradnik: Autem po Europie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Nissan Almera - ogłoszenia