Hybrydowy Yaris na horyzoncie

Toyota pracuje nad nową hybrydą, wykorzystującą platformę następnej generacji Yarisa. Debiut nowych modeli z napędem hybrydowym zapowiadają też Honda i Mazda. Kto wygra ten wyścig?
Hybrydowy Yaris Sprzedaż miejskiej hybrydy Toyoty wystartuje w 2011 roku Toyota pracuje nad nową hybrydą, wykorzystującą platformę następnej generacji Yarisa. Debiut nowych modeli z napędem hybrydowym zapowiadają też Honda i Mazda Toyota pracuje nad nową hybrydą, wykorzystującą platformę następnej generacji Yarisa. Debiut nowych modeli z napędem hybrydowym zapowiadają też Honda i Mazda . Kto wygra ten wyścig? Sprzedaż miejskiej hybrydy Toyoty wystartuje w 2011 roku. Obok wersji produkowanej i sprzedawanej w Japonii pojawi się model składany we Francji, przeznaczony na rynek europejski. Pod maskę trafi prawdopodobnie tańsza odmiana napędu używanego w Priusie ze zmniejszonym, 4-cylindrowym silnikiem. Dzięki temu auto ma być bardziej oszczędne. Przewidywana cena to ok. 15 tys. dolarów. Wiadomość o nowym modelu przyszła chwilę po tym, jak Toyota ogłosiła plany sprzedaży Aurisa z napędem hybrydowym. Nie będzie niespodzianką, jeśli Japończycy - zachęceni sukcesem Priusa - wprowadzą któryś z nowych modeli na rynek USA. Już niedługo klienci będą mieli całkiem szeroki wybór małych aut z napędem hybrydowym. Obok miejskiego Yarisa zadebiutuje hybrydowa Honda Jazz. Niedawno współpracę w zakresie dostarczania napędu hybrydowego zawiązały także Mazda i Toyota. Auta wspomagane silnikiem elektrycznym biją rekordy sprzedaży w Japonii i wygląda na to, że czeka nas ich coraz więcej. Tylko czy biorąc pod uwagę energię potrzebną do wytwarzania i utylizacji oraz realne zużycie paliwa hybryd, naprawdę są oszczędne i ekologiczne?

Sprzedaż miejskiej hybrydy Toyoty wystartuje w 2011 roku. Obok wersji produkowanej i sprzedawanej w Japonii pojawi się model składany we Francji, przeznaczony na rynek europejski. Pod maskę trafi prawdopodobnie tańsza odmiana napędu używanego w Priusie ze zmniejszonym, 4-cylindrowym silnikiem. Dzięki temu auto ma być bardziej oszczędne. Przewidywana cena to ok. 15 tys. dolarów.

Wiadomość o nowym modelu przyszła chwilę po tym, jak Toyota ogłosiła plany sprzedaży Aurisa z napędem hybrydowym. Nie będzie niespodzianką, jeśli Japończycy - zachęceni sukcesem Priusa - wprowadzą któryś z nowych modeli na rynek USA.

Już niedługo klienci będą mieli całkiem szeroki wybór małych aut z napędem hybrydowym. Obok miejskiego Yarisa zadebiutuje hybrydowa Honda Jazz. Niedawno współpracę w zakresie dostarczania napędu hybrydowego zawiązały także Mazda i Toyota. Auta wspomagane silnikiem elektrycznym biją rekordy sprzedaży w Japonii i wygląda na to, że czeka nas ich coraz więcej. Tylko czy biorąc pod uwagę energię potrzebną do wytwarzania i utylizacji oraz realne zużycie paliwa hybryd, naprawdę są oszczędne i ekologiczne?

Marcin Sobolewski

Toyota Yaris


Toyota Yaris - Więcej niż można się spodziewać - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem na wakacje - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Yaris - ogłoszenia

Więcej o: