Nowy konkurent Fiesty?

Południowoamerykański oddział General Motors przedstawił dziś pierwsze oficjalne szkice nowego modelu Chevroleta. Agile trafić ma do salonów jeszcze tej jesieni

W chwili obecnej jeszcze niewiele da się na jego temat powiedzieć. Gabarytowo odpowiadać ma nowej Fieście, a pod maskę trafić ma szeroka gama oszczędnych, czterocylindrowych silników.

Oto co na temat nowego Chevroleta powiedział Carlos Barba, szef GM Design Mercosur:

Agile to coś więcej niż zwykły hatchback. Naszym zadaniem było stworzenie samochodu dla wymagającego klienta. Wspaniały design, przestronne wnętrze połączone w formie crossovera. Samochodu tak wszechstronnego, by w równym stopniu przyciągał zarówno mieszczucha, jak i surfera, kochającego otwartą przestrzeń

A dlaczego my zainteresowaliśmy się tym autem? Przecież produkowane będzie z myślą o klientach w Ameryce Południowej. Otóż, krążą pogłoski, że GM zamierza w najbliższym czasie zaprezentować samochód o podobnych gabarytach także na rynku europejskim i w Stanach Zjednoczonych. Czy możliwe, że będzie on bazował na południowoamerykańskim kuzynie?

Argentyńska fabryka General Motors jest już w każdym razie gotowa do rozpoczęcia produkcji nowego Chevroleta. Pierwsze egzemplarze wyjadą z niej w czwartym kwartale bieżącego roku. Agile uzupełni gamę obecnie dostępnych na tamtejszym rynku modeli, do których zaliczają się: Corsa, Spark, Aveo, Astra, Meriva, Vectra, Zafira, Blazer, Captiva, S10 oraz Corvette.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Chevrolet Spark

Hennessey Corvette Z700 - im zawsze mało - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - Poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Aveo - ogłoszenia

Więcej o: