Pierwsze teasery nowego Audi A8

Nie ucichły jeszcze komentarze po "internetowej premierze" A5 w wersji Sportback, a Audi już zaczyna promować swoje kolejne nowe auto. Tym razem chodzi o flagowy model A8

Jak to jednak bywa w przypadku - uwielbianych przez producentów i znienawidzonych przez dziennikarzy - teaserów, również i w tym przypadku niewiele da się powiedzieć o nowym aucie. Póki co do sieci przedostały się tylko dwa zdjęcia. A właściwie jedno zdjęcie i jeden szkic przedstawiający fragment luksusowej limuzyny. Z rysunku możemy się dowiedzieć niewiele więcej ponad to, jak w nowym A8 wyglądać będą reflektory. Ze zdjęcia da się niestety wywnioskować jeszcze mniej. Doskonale widoczny jest na niej tylko jeden z członków zarządu a zarazem szef ds. rozwoju technicznego Audi - Michael Dick.

Ciekawe, że producent zdecydował się rozpocząć kampanię tak długo przez oficjalną premierą auta. Audi zapowiedziało, że A8 zadebiutuje dopiero w przyszłym roku? Czyżby szefowie zmienili zdanie i zamierzali przywieźć gotowy egzemplarz już do Frankfurtu? Raczej wątpliwe. Mimo iż - jak się mówi - auto miałoby w chwili obecnej przechodzić do ostatniej fazy testów.

Czego możemy spodziewać się po nowym Audi A8? Auto zostanie zbudowane na drugiej generacji aluminiowej ramy ASF (Aluminium Space Frame) i na początku będzie prawdopodobnie dostępne z czterema silnikami do wyboru. Najsłabszym miałoby być 3-litrowe wysokoprężne V6 o mocy 250 KM, a mocniejszym turbodieselem - 340-konne V8 o pojemności 4,2 l. Jeśli chodzi o silniki benzynowe, klient mógłby się zdecydować na 3-litrowe, FSI V6 o mocy 290 KM oraz 372-konne FSI V8 o pojemności 4,2 l. W późniejszym terminie ma się także pojawić najmocniejsza wersja S8 z 5-litrowym V10 oferującym aż 620 KM.

Wszystko to jednak wciąż jedynie domysły. Być może pierwsze oficjalne teasery są zapowiedzą, że już niedługo będziemy mogli dowiedzieć się czegoś bardziej konkretnego.

Bartosz Sińczuk

Audi A5 Sportback - dosyć domysłów - ZOBACZ TUTAJ

Audi A5 Cabrio - WIDEO

Samochodem na wakacje - Poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Audi A8 - ogłoszenia

Więcej o: