Peugeot RCZ - pierwsze kawałki zdjęć

Pod koniec czerwca pokazaliśmy Wam szpiegowskie zdjęcia nowego modelu Peugeota - RCZ. Dziś koncern PSA rozpoczął już oficjalnie kampanię, której finałem ma być prezentacja samochodu podczas jesiennych targów we Frankfurcie

Wypuszczanie do mediów zdjęć, na których widać jedynie część samochodu, lub zgrabnie oświetloną całą sylwetkę staje się powoli nudne. Jednak póki co, każdy producent, także Peugeot, idzie tą drogą, mając (zapewne słuszną) nadzieję, że taka taktyka tylko zwiększy ciekawość potencjalnych klientów. Możliwe przecież, że jeszcze na długo przed premierą część z nich będzie miała to auto na liście marzeń do zrealizowania.

Niestety przy okazji publikacji pierwszych tzw. "teaserów" (tease z ang.: drażnić, dokuczać, czesać wełnę ;) ), rzadko kiedy zdarza się dowiedzieć o szczegółach technicznych samochodów. Te wiadomości producenci zostawiają sobie na później, by jeszcze skuteczniej dawkować emocje. Tak stało się i tym razem, więc wciąż nie wiemy wiele na temat silników, które znajdą się pod maską Peugeota RCZ. Należy spodziewać się jedynie, że jednostki nie będą słabe - ma to być przecież auto sportowe - oraz że najprawdopodobniej znajdą się wśród nich diesle.

Na więcej wiadomości musimy poczekać do kolejnego komunikatu francuskiego producenta. Póki co pozostaje nam wpatrywanie się w zdjęcia, na których widać, że wersja produkcyjna odziedziczyła po koncepcyjnej całkiem sporo, na przykład wyjątkową wypukłą tylną szybę. W dobie kryzysu takie rozwiązania zasługują na pochwałę - widać, że Peugeot nie oszczędzał na projekcie.  

Jan Kopacz

Peugeot RC Z - zdjęcia szpiegowskie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Peugeot 308 - ogłoszenia

Więcej o: