Dziwne plany Mercedesa

Koncerny motoryzacyjne zmuszone są do podejmowania trudnych decyzji. Najnowsze plany Mercedesa związane z klasą E i modelem CLK zaskoczyły nie tylko klientów

Mercedes ogłosił, że prace nad nowymi wersjami nadwoziowymi najnowszej E klasy wydłużą się. Premiera kabrioletu została przesunięta z jesieni tego roku prawdopodobnie na wiosnę przyszłego. W naszym klimacie akurat niczego to nie zmienia, ale przesunięcie debiutu wersji kombi (jego pierwszą zapowiedź znajdziecie tutaj) na jesień 2011 roku jest już dla nas mniej radosną wiadomością.

Jednocześnie wg francuskiego "L'Automobile Magazine" Mercedes nie traktuje dwudrzwiowej E klasy jako następcy modelu CLK i zamierza pracować nad mniejszym i co ważne tańszym coupe, który wypełniłby lukę w ofercie trójramiennej gwiazdy. Tyle, że ta luka jest bardzo ciasna. Zarówno E coupe, jak i CLC zbudowane są na płycie podłogowej C klasy, więc CLK byłby trzecim coupe opartym na tej platformie.

Jeśli informacja o nowym CLK okaże się prawdziwa, to staje się jasne, że Mercedes przesunął środki na rozwój następcy CLK powodując opóźnienie debiutu kombi i kabrioletu.

Marcin Lewandowski

Muskularna E klasa coupe - ZOBACZ TUTAJ

Skomplikowane nazewnictwo Mercedesa: Motodziennik - WIDEO

Samochody: Mercedes CLK - ogłoszenia

Więcej o: