Koup - pierwsza taka Kia

Kia przedstawiła w USA model Koup - dwudrzwiową odmianę Forte. Nie trafi on do Europy, ale nie mamy czego żałować, gwarancja jest zaledwie pięcioletnia

Dwudrzwiowe sedany są dość popularne w USA. Kia dotąd nie miała w tej klasie swojego przedstawiciela. Kia Koup ma to zmienić.

Prototyp o tej samej nazwie pokazano rok temu (więcej szczegółów znajdziesz tutaj). Była to zapowiedź czterodrzwiowego modelu Forte, ale nie było pewne, czy dwudrzwiowa odmiana ma szansę na produkcję seryjną. Dziś juz wszystko wiadomo. Kia Forte Koup pojawi sie już niedługo w salonach za Atlantykiem jako model na rok 2010.

Wyglądem niewiele odbiega od prototypu, ani od sedana. Pod maską znajdziemy silniki o pojemności 2,0 l. (156 KM) i 2,4 l. (173 KM). Obie jednostki są czterocylindrowe i mogą być łączone ze skrzynią ręczną lub automatyczną (w większym silniku CVVT). Napęd przekazywany jest na koła przednie.

Kia Koup i Kia Forte są odpowiednikami modeli cee'd i procee'd, ale Amerykanie dostają na swoje modele "zaledwie" 5 lat gwarancji lub 96 tys. km.

Marcin Lewandowski

Kia Sorento - SUV dla siedmiu osób - ZOBACZ TUTAJ

Motodziennik: Test Nissana Murano - WIDEO

Samochody: Kia cee'd - ogłoszenia

Więcej o: