Nissan 370Z zrzucił dach

Nissan zaprezentował w Nowym Jorku dwa nowe auta. Jako że wiosna już w pełni, nie mogło wśród nich zabraknąć modelu ze składanym dachem
Nissan 370Z zrzucił dach Nissan zaprezentował długo oczekiwany model 370Z Roadster Nissan zaprezentował w Nowym Jorku dwa nowe auta. Nie mogło wśród nich zabraknąć modelu ze składanym dachem. Jest nim długo oczekiwany 370Z Roadster. Firma Nissan zaprezentowała w Nowym Jorku dwa nowe auta. Jako że wiosna już w pełni, nie mogło wśród nich zabraknąć modelu ze składanym dachem. Jest nim długo oczekiwany 370Z Roadster. Jego poprzednik - 350Z Roadster - bywał krytykowany za nieco nieproporcjonalną sylwetkę. Cóż, trudno dyskutować z subiektywnymi ocenami. 370Z może mieć równie trudne życie, jako że jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy jest jego pokaźnych rozmiarów, zaokrąglony... zadek. Nissan zdecydował się na klasyczny dach z tkaniny. Otwarcie oraz zamknięcie go trwa 20 sekund, a operację tę wykonać można zarówno z wnętrza, jak i z zewnątrz auta. Mechanizm składania dachu jednak swoje waży. Aby zniwelować nieco wzrost masy auta otrzymał on pokrywę silnika, klapę bagażnika oraz drzwi wykonane z aluminium. Dla poprawienia sztywności nadwozia Nissan wzmocnił także konstrukcję roadstera, szczególnie w obrębie przednich słupków. Pod maską pracuje silnik dobrze już znany z wersji coupe, czyli 3,7-litrowe V6 o mocy 332 KM oraz 366 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W porównaniu do swojego poprzednika nowy model oferuje 24 KM więcej. Silnik współpracować może z sześciobiegową krótkozestopniowaną skrzynią manualną lub siedmiostopniową skrzynią automatyczną. 370Z Roadster do sprzedaży ma trafić ma pod koniec lata. Trzeba przyznać, że to dosyć niefortunna pora na wprowadzenie modelu ze składanym dachem. Pierwsi szczęśliwcy mogą jednak zdążyć nacieszyć się w pełni swoim nowym nabytkiem. Oficjalnych cen jeszcze nie podano, ale można się spodziewać, że zaczynać się one będą w okolicy 30 tys. dolarów (nieco ponad 100 tys. zł).

Jego poprzednik - 350Z Roadster - krytykowany był za dość nieproporcjonalną sylwetkę. Cóż, trudno dyskutować z subiektywnymi ocenami. 370Z może mieć jednak równie trudne życie. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to również pokaźnych rozmiarów, zaokrąglony i przyciężakawy... zadek.

Nissan zdecydował się na klasyczny miękki dach, którego otwarcie lub zamknięcie trwa 20 sekund. Mechanizm składania dachu swoje waży. Aby zniwelować nieco wzrost masy, producent zdecydował, że pokrywa silnika, klapa bagażnika i drzwi wykonana będzie z aluminium. Dla poprawienia sztywności nadwozia, Nissan wzmocnił także jego konstrukcję, szczególnie w obrębie przednich słupków.

Pod maską pracuje silnik dobrze znany z wersji coupe silnik V6 o pojemności 3,7 l (332 KM i 366 Nm). W porównaniu z poprzednikiem to o 24 koni więcej. Silnik współpracuje z sześciobiegową krótko zestopniowaną skrzynią manualną lub siedmiostopniową skrzynią automatyczną.

370Z Roadster do sprzedaży trafi pod koniec lata. Trzeba przyznać, że to dosyć niefortunna pora na wprowadzenie modelu ze składanym dachem. Oficjalnych cen jeszcze nie podano, ale można się spodziewać, że najtańsze 370Z Roadster kosztować bedzie 30 tys. dolarów (nieco ponad 100 tys. zł).

 

Nissan 370Z Roadster

Bartosz Sińczuk, Źródło: autoblog, Nissan

Hyperion - jedyny taki Rolls Royce jest teraz na sprzedaż - KLIKNIJ TUTAJ

Greenbird - żaglówka na kołach - WIDEO

Samochody: Nissan 350Z Roadster - ogłoszenia

Więcej o: