Nuvis - nowy SUV Hyundaia

Przed zbliżającym się salonem samochodowym w Nowym Jorku Hyundai pokazał pierwsze zdjęcie przedstawiające prototyp nowego crossovera

Nazywa się Nuvis i kontynuuje stylistyczną rewolucję, jaka dokonuje się w dwóch wzajemnie powiązanych koreańskich markach. Zarówno Hyundai, jak i zależna od niego Kia prezentują coraz więcej naprawdę dobrze zaprojektowanych i ciekawych stylistycznie samochodów. W niektórych nadal możemy odnaleźć inspirację konstrukcjami europejskimi, czy japońskimi, ale jest też sporo oryginalnych propozycji. Moim zdaniem Nuvis należy do tych ostatnich mimo, że zdjęcie nie zdradza zbyt wielu szczegółów.

Hyundai Nuvis został zaprojektowany w biurze stylistycznym w Kalifornii. Pierwsza prezentacja ma nastąpić podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku, który odbędzie się w dniach 10-19 kwietnia. Samochód należy do klasy crossoverów, czyli czegoś pomiędzy typowym SUV-em, a autem osobowym. Jego rozmiary będą najprawdopodobniej kompaktowe zwłaszcza, jak na warunki amerykańskie.Więcej szczegółów powinno pojawić się w nadchodzących dniach.

Marcin Lewandowski,
źródło: Carscoop

Kia VG: następca Opirusa - ZOBACZ TUTAJ

Nowa Kia Sorento - ZOBACZ WIDEO

Samochody: Hyundai Tuscon - ogłoszenia