Primaaprilisowy żart Forda?

Tuż przed rozpoczynającym się jutro salonem samochodowym w Amsterdamie Ford zaskoczył wszystkich prezentując zupełnie nową wersję jednego ze swoich modeli

Jej nazwa brzmi Focus X Road i jak nietrudno się domyślić bazuje ona na wersji kombi Forda Focusa. Z zewnątrz można ją łatwo rozpoznać po sporej ilości czarnego plastiku. Wykonano z niego ochronne nakładki na krawędzie nadkoli, dolne partie drzwi i zderzaków. Te "uzbrojono" dodatkowo w aluminiowe wstawki, dzięki którym nowy Focus wygląda niczym rasowy crossover do zadań specjalnych, jak chociażby Audi Allroad. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

Nie ma zmian w zawieszeniu, nie ma napędu na cztery koła, a jeśli chodzi o silnik jest tylko jeden do wyboru - 1.8 o mocy 125 KM. Auto w limitowanej wersji (300 sztuk) trafi wyłącznie na rynek holenderski. Kosztować będzie 25 175 euro czyli ok 115 800 zł. Za dodatkowe 500 euro Ford wyposaży auto w tzw. Pakiet Biznesowy, w którego skład wchodzi nawigacja, 5-calowy kolorowy wyświetlacz, złącze USB, bluetooth oraz system sterowania głosem.

Patrząc na nową wersję Focusa nie mogę pozbyć się wrażenia, że prezentacja samochodu ma coś wspólnego z pierwszym kwietnia. Sprawdzimy.

Bartosz Sińczuk, Źródło: carscoop

Glley GE, czyli Rollsie drżyj ze śmiechu - KLIKNIJ TUTAJ

Żaglówka na kołach - WIDEO

Samochody: For Focus - ogłoszenia
Więcej o: