Geely GT - już nie powala na kolana

Dokładnie rok temu pojawiły się w sieci pierwsze oficjalne zdjęcia pierwszego chińskiego samochodu sportowego, który wzbudził zachwyt swoim wyglądem. Teraz firma Geely pokazała więcej zdjęć, które ten zachwyt przemieniły w zdziwienie

Nie wiem czy wynika to z ujęć jakie zastosowano, ale to co udało się ukryć poprzednio, tym razem uderza z siłą wodospadu. Geely GT (GT jest tłumaczone jako Geely Tiger) okazuje się nie do końca udanym projektem. Proporcje jakie zastosowano, zwłaszcza w górnej części samochodu i koła mniejsze od spodziewanych sprawiają, że samochód wygląda jak mały słodki kotek, a nie żaden tygrys. Dodatkowo drzwi otwierane do góry na wzór Lamborghini pasują do tego auta, jak kwiatek do kożucha.

Wszyscy producenci stawiają swoje koncepty na jak największych kołach z niskoprofilowymi oponami, bo to robi wrażenie. Koncepcyjny Geely GT ma koła raczej standardowych rozmiarów, które powalają jedynie ilością zastosowanego chromu. Dodatkowo, jeśli ktoś miałby się zdecydować na chińskie coupe, to niekoniecznie na model naszpikowany pomysłami w stylu drzwi otwieranych do góry. Może się mylę, w każdym razie patrząc na ten niekonwencjonalny element zastanawiam się kiedy przestanie funkcjonować. Wszak przedstawiciele firmy przyznali się już do usunięcia 90% "problemów technicznych" na jakie natknęli się pracując nad "tygrysem". A co z pozostałymi dziesięcioma i z tymi, które wyjdą "nieoczekiwanie"?

Nadal nie znamy żadnych szczegółów technicznych. Geely GT ma zostać pokazany podczas salonu w Szanghaju, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia.

Marcin Lewandowski,
źródło: Carscoop

Chiński Rolls-Royce z "tronem" zamiast kanapy - ZOBACZ TUTAJ

Zepsuło Ci się auto? W Ulm to nie problem! Rozwiązanie: Car2Go - WIDEO

Samochody: Lamborghini - ogłoszenia