Bezimienny GTA na ukończeniu

Firma GTA Motor od 1994r. czynnie działa w sporcie motorowym. Posiada nawet swój zespół wyścigowy startujący w hiszpańskim pucharze Formuły 3. Aby stać się jeszcze bardziej rozpoznawalną, postanowiła zbudować własny supersamochód. Właśnie przeszedł ostatnie testy

Po raz pierwszy, prototyp wciąż bezimiennego auta (robocza nazwa to GTA Motor Concept), zaprezentowano rok temu. Od tego czasu, ekipa inżynierów bezustannie pracowała nad ostatecznym dopracowaniem modelu. Wygląda na to, że prace dobiegły końca - hiszpańska firma ogłosiła, że w kwietniu odbędzie się oficjalna premiera samochodu.

Przypomnijmy, co na jego temat wiadomo. Nadwozie składa się z elementów wykonanych z takich materiałów, jak włókno węglowe, kevlar czy tytan. Auto posiada regulowane zawieszenie pozwalające kontrolować zarówno charakterystykę pracy amortyzatorów, jak i wielkość prześwitu, a koła wyprodukowane zostały specjalnie z myślą o tym modelu.

Za supersportowe osiągi odpowiada potężne, umieszczone centralnie z tyłu 780-konne V10, wytwarzające 920Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na koła tylnej osi za pośrednictwem siedmiostopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów. Testy przeprowadzane przez producenta wykazały, że hiszpański supersamochód jest w stanie osiągnąć pierwszą setkę w czasie poniżej 3 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 350km/h. Brzmi doskonale, ale warto chyba poczekać na oficjalne potwierdzenie tych danych. Moc pomaga okiełznać układ hamulcowy, na który składają się 380mm karbonowe tarcze hamulcowe oraz sześciotłoczkowe zaciski.

Podczas kwietniowej premiery producent ogłosi także oficjalną nazwę auta, które zostanie wyprodukowane w ilości 99 egzemplarzy.

Bartosz Sińczuk, Źródło:  worldcarfans, GTA Motor

Zobacz Hummera na czarne dni

Porsche GT3 na wybiegu - wideo

Samochody - ogłoszenia

 

 

Więcej o: