Leko - IKEA zbudowała samochód?

31 marca, o ósmej rano na francuskiej stronie meblarskiego giganta IKEA zostanie pokazany światu samochód, który... No właśnie, nie wiadomo czym będzie
IKEA zbudowała auto? 31 marca, na francuskiej IKEA zostanie pokazany ekologiczny samochód Leko 31 marca, o ósmej rano na francuskiej stronie meblarskiego giganta IKEA zostanie pokazany światu samochód, który... No właśnie, nie wiadomo czym będzie. 31 marca, o ósmej rano na francuskiej stronie meblarskiego giganta IKEA zostanie pokazany światu samochód, który... No właśnie, nie wiadomo czym będzie Jedyne konkretne informacje, jakich można dowiedzieć się z prezentacji projektanta samochodu, Christophe'a Grozsa to fakt, że samochód będzie bardzo ekologiczny a jego karoserię będzie można dostosowywać zależnie od potrzeb, a właściwie nawet bardziej od pogody. Podobno Leko może przyjmować postać coupe lub cabrio . Sądząc jednak po tym, jak wygląda przykryta ekologicznym materiałem sylwetka, trudno wyobrazić sobie, że "to coś" może stać się coupe. Możliwe oczywiście, że IKEA jako producent mebli nie ma jeszcze zbyt dużego doświadczenia w rozpoznawaniu poszczególnych typów karoserii, a może chodzi po prostu o to, że auto będzie trzydrzwiowe. W każdym razie nie zapowiada się nic pięknego... O tym, że Leko będzie bardzo ekologiczne świadczy współpraca z WWF - międzynarodową organizacją działającą na rzecz ochrony przyrody. Samochód oczywiście wzbudza naszą ciekawość, ale trzeba pamiętać, że dzień zaplanowanej prezentacji to wigilia prima aprilis - aż nie chce się wierzyć, żeby to rzeczywiście mógł być w pełni sprawny samochód. Być może to tylko prototyp, albo ucieleśnienie wizji szwedzkiej firmy na to, jak powinna wyglądać przyszłość motoryzacji. A być może mamy do czynienia z samochodem, który skazany jest na sukces. Okaże się w najbliższy wtorek i na pewno o tym napiszemy.

Jedyne konkretne informacje, jakich można dowiedzieć się z prezentacji projektanta samochodu, Christophe'a Grozsa to fakt, że samochód będzie bardzo ekologiczny a jego karoserię będzie można dostosowywać zależnie od potrzeb, a właściwie nawet bardziej od pogody. Podobno Leko może przyjmować postać coupe lub cabrio .

Sądząc jednak po tym, jak wygląda przykryta ekologicznym materiałem sylwetka, trudno wyobrazić sobie, że "to coś" może stać się coupe. Możliwe oczywiście, że Ikea jako producent mebli nie ma jeszcze zbyt dużego doświadczenia w rozpoznawaniu poszczególnych typów karoserii, a może chodzi po prostu o to, że auto będzie trzydrzwiowe. W każdym razie nie zapowiada się nic pięknego...

O tym, że Leko będzie bardzo ekologiczne świadczy współpraca z WWF - międzynarodową organizacją działającą na rzecz ochrony przyrody. Samochód oczywiście wzbudza naszą ciekawość, ale trzeba pamiętać, że dzień zaplanowanej prezentacji to wigilia prima aprilis - aż nie chce się wierzyć, żeby to rzeczywiście mógł być w pełni sprawny samochód. Być może to tylko prototyp, albo ucieleśnienie wizji szwedzkiej firmy na to, jak powinna wyglądać przyszłość motoryzacji. A być może mamy do czynienia z samochodem, który skazany jest na sukces. Okaże się w najbliższy wtorek i na pewno o tym napiszemy.

O samochodzie wspomina też Jacek Balkan w jubileuszowym Motodzienniku:

Rok z Motodziennikiem

 

Jan Kopacz, źródło: Jalopnik

Passat CC dla indywidualisty

 

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: