Auta rysowane przez architektów?

Teoretycznie projektowanie budynków i samochodów ma niewiele wspólnego. Jednak jeśli ktoś jest utalentowanym artystą, powinien sobie radzić w każdej dziedzinie. Dlatego najwięksi architekci świata próbują czasem swoich sił w designie samochodów. Zobacz efekty ich prób

Samochody są nieodzowną częścią miast, a więc w pewien sposób stają się także częścią architektury i miejskiego krajobrazu. Zapewne dlatego najbardziej znane osobistości świata architektury próbują tworzyć pojazdy, które lepiej wpisywałyby się w przestrzeń miejską.

Tak zresztą było już od 1908 roku, gdy z taśm produkcyjnych zjechał pierwszy Ford Model T. Przez cały XX wiek do projektów pojazdów zabierały się postaci, znane raczej dzięki budynkom, które zaprojektowały niż dzięki samochodom, które próbowali wprowadzić do produkcji. Tym niemniej, największe sławy jak choćby Norman Foster czy Zaha Hadid nadal chcą mieć swój wkład w to, jakimi pojazdami poruszają się mieszkańcy miast. Jedne projekty zachwycają, inne powodują raczej tylko uśmiech politowania.

Więcej na temat ciekawych projektów samochodów wykonanych przez architektów przeczytasz tutaj.

jk

Dla indywidualisty? - Passat CC

 

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: