Infiniti G37 Convertible - europejska premiera

Infiniti - luksusowa marka Nissana - dopiero od kilku miesięcy ma oficjalnego przedstawiciela na polskim rynku. Obecnie oferta firmy obejmuje 4 modele, ale już niebawem w europejskich salonach pojawi się kolejny - w sam raz na lato.

Pod maską G37 Convertible pracuje taki sam silnik, jak w przypadku wersji Coupe. Jest to 320-konne V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 320KM, w którym zastosowano system zmiennych faz rozrządu i zmiennego stopnia otwarcia zaworów (VVEL). Umieszczony z centralnie z przodu silnik, przesunięto możliwie daleko do tyłu w celu osiągnięcia jak najlepszego rozkładu masy. Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów lub siedmiobiegowej przekładni automatycznej. Wersji coupe sprint do setki zajmował 5,8 sek. dla skrzyni manualnej oraz o 0,1 sek. dłużej w przypadku siedmiobiegowego automatu. Prędkość maksymalna natomiast wynosi 250km/h.

Podróż umili, między innymi, zaawansowany trzynastogłośnikowy system audio firmy Bose, który analizując hałas na zewnątrz samochodu, jego prędkość oraz pozycję dachu koryguje barwę oraz poziom głośności. Dzięki specjalnym głośnikom zamontowanym w zagłówkach przednich foteli, system zapewnia najwyższą jakość dźwięku, bez względu na to, czy dach jest podniesiony, czy opuszczony.

Więcej na temat dostępnych w Polsce modeli Infiniti, możecie przeczytać tu.

Europejska premiera G37 Convertible odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie. Jego głównymi rywalami na rynku będą takie auta konkurencji, jak BMW serii 3 Cabrio czy Audi A5 Cabrio. Obie firmy mogą jednak, przynajmniej na razie, spać spokojnie, gdyż kabriolet Infiniti pojawi się w salonach najwcześniej we wrześniu tego roku.

 

Infiniti G37 Convertible
 
bs, Żródło: Infiniti
 
 

 

Więcej o: