Alfa Romeo Mi.To GTA - wiemy więcej

Wyjaśniło się! Zdjęcie Alfy Romeo Mi.To, które prezentowaliśmy kilka dni temu, nie było zabawą grafika komputerowego. Teraz mamy więcej zdjęć i trzeba przyznać, że samochód prezentuje się naprawdę bojowo!

GTA to skrót od Gran Turismo Alleggerito, gdzie ostatni człon przetłumaczyć można jako "odelżony" lub "odchudzony". Jak zatem łatwo się domyślić, inżynierowie poświęcili dużo czasu na zmniejszenie masy auta (oraz obniżenie jego środka ciężkości). W tym celu między innymi tylny spojler, dach oraz lusterka wykonano z włókna węglowego. Z kolei w zawieszeniu, hamulcach oraz elementach zawieszenia zastosowano możliwie dużo elementów z aluminium.

Pozbycie się zbędnych kilogramów miało także na celu zagwarantowanie dobrego stosunku mocy do masy. Nie ma na razie oficjalnych danych na temat tego ile waży MiTo GTA, wiemy natomiast co nieco na temat pracującego pod maską silnika. Jest to nowa, opracowana przez inżynierów z Fiat Powertrains Technologies jednostka o pojemności 1,75l. Połączenie systemu zmiennych faz rozrządu, turbodoładowania oraz bezpośredniego wtrysku paliwa pozwala wyprodukować moc 240KM.

W MiTo GTA zastosowano też system "aktywnego" zawieszenia, które na bieżąco reaguje na warunki jazdy utwardzając amortyzatory odpowiednio do działającego na nie obciążenia. Samo zawieszenie natomiast obniżono o 20 mm względem "zwykłej" wersji.

Alfa Romeo MiTo GTA, którego premiera odbędzie podczas salonu samochodowego w Genewie, zapowiada się naprawdę ciekawie. Według nieoficjalnych jeszcze informacji model ten trafić ma do salonów w połowie bieżącego roku.

bs, Źródło: worldcarfans, Alfa Romeo

 

Samochody: Alfa Romeo - ogłoszenia

Więcej o: