Skoda Fabia Scout - do trzech razy sztuka

Podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie, Skoda zaprezentuje produkcyjną wersję nowego członka rodziny Scout - Fabię Scout.

Wygląda na to, że przed Genewą Skoda postanowiła "odkopać" wszystkie dotychczasowe modele koncepcyjne - w zeszłym tygodniu pisaliśmy Skodzie Yeti. Na jej wersję produkcyjną przyszło nam czekać cztery lata. Fabia Scout również nie jest wielką nowością. Po raz pierwszy, jej studyjna wersja, ujrzała światło dzienne w 2007 roku we Frankfurcie. Jak łatwo zauważyć, bazuje ona na modelu Fabia Combi. Z zewnątrz otrzymała jednak kilka detali, które mają nadać jej nieco bardziej... "terenowego" charakteru. Są to między innymi plastikowe elementy ochronne w dolnych częściach drzwi, zderzaków oraz na nadkolach.

Choć póki co informacje są raczej szczątkowe, należy się również spodziewać nieco zwiększonego prześwitu oraz wzmocnionego zawieszenia. Fabia Scout wyróżniać się będzie także dzięki nowym, większym aluminiowym felgom. Poza tym, jest to w gruncie rzeczy taka sama Fabia Combi, jaką znamy z naszych ulic. Tym bardziej jesteśmy ciekawi, jaką popularnością będzie się cieszyła ta "nowa" wersja

Więcej danych Skoda przedstawi zapewne podczas oficjalnej prezentacji w Genewie. Nowa wersja Fabii uzupełni rodzinę Scout'ów, do której należą obecnie Octavia i Roomster.

bs, Źródło: jalopnik

 

Samochody: Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o: