Fiat 500C - pierwsze oficjalne zdjęcia

Fiat kusił, "zaczepiał", pozwalał podejrzeć... Wreszcie zdecydował się pokazać w całej okazałości najnowszą wersję swojej popularnej "pięćsetki". Na kilka tygodni przed oficjalną premierą, możemy obejrzeć Fiata 500 cabrio.

Szczerze mówiąc, nową wersję Fiata 500 powinniśmy raczej nazwać "półkabrioletem". Prawdopodobnie firma zdecydowała się zastosować właśnie takie, a nie inne rozwiązanie nawiązując do klasycznego pierwowzoru. Ma ono niewątpliwie swoje zalety. W przeciwieństwie do typowego cabrio, auto zachowuje większą sztywność nadwozia, a co za tym idzie - lepiej się prowadzi. Zapewnia również większe bezpieczeństwo w razie ewentualnego dachowania. Z drugiej jednak strony, kiedy oglądamy zdjęcia, odnosimy wrażenie, że przy otwartym dachu znacznie zmniejsza się widoczność do tyłu. Cóż, nie mamy wątpliwości, że rozwiązanie to i tak znajdzie swoich zagorzałych zwolenników.

Automatycznie zwijany materiałowy dach dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, czerwonym oraz kości słoniowej. Jak widać na zdjęciach, zastosowano w nim również niewielki spojler ze zintegrowanym, trzecim światłem stopu.

Pod maskę Fiata 500C trafią wszystkie silniki znane z wersji ze sztywnym dachem. Auto pojawi się w salonach na wiosnę. Oficjalna premiera będzie miała miejsce podczas, rozpoczynającego się na początku marca, Salonu Samochodowego w Genewie.

bs, Źródło: autoblog

 

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

 

 

Więcej o: