Volvo SC90 Concept - wierzyć czy nie?

W momencie, kiedy marka boryka się z ogromnymi problemami, zapowiedź luksusowego modelu jest dosyć zaskakująca. Może więc lepiej traktować ją z przymrużeniem oka... Na razie.

Wygląda na to, że obecnie miarą prestiżu marki jest posiadanie w swojej ofercie czterodrzwiowego-coupe lub super-sedana. Porsche ma swoją Panamerę, Aston Martin - Rapide'a, Lamborghini zaprezentował wstępny egzemplarz Estoque. Czyżby nadszedł czas na Volvo?

Trzeba szczerze przyznać, że nie jest to najnowszy projekt. Pierwsze szkice wykonał już w 2007 roku, odbywający wówczas staż w firmie Volvo, Nuphone J. Bansasine. Szefostwo poprosiło go o zaprojektowanie nowego, luksusowego, sportowego modelu klasy premium. Bansasine "oparł swój projekt na rosnącej wówczas popularności czterodrzwiowych coupe". Miałby się stać modelem flagowym firmy, kierującym markę na nieco bardziej "emocjonalną ścieżkę", jednocześnie pozwalający powalczyć z konkurencją w nowym dla Volvo segmencie.

W takcie projektowania SC90 zakładano, że jego premiera będzie miała miejsce nie wcześniej niż koło roku 2015. Obserwując szalejący kryzys finansowy oraz problemy, z jakimi boryka się firma, może się okazać, że Volvo przegapiło swoją szansę i SC90 nigdy nie ujrzy światła dziennego. Szkoda, bo szkice wyglądają naprawdę obiecująco.

bs, Źródło: worldcarfans

 

Samochody: Volvo - ogłoszenia