Nowe BMW Z4 - pierwsze zdjęcia i kilka filmów

BMW publikuje pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Z4. Tym razem samochód będzie niestety dostępny tylko w jednej wersji nadwozia - dotychczasowy bardzo ładny roadster i jeszcze ładniejsze coupe zostaną zastąpione samochodem z twardym składanym dachem.
Nowe BMW Z4 BMW publikuje pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Z4 BMW publikuje pierwsze zdjęcia nowego Z4. Niestety tym razem samochód będzie dostępny tylko w jednej wersji nadwozia. BMW Z4 trafi do salonów w maju 2009 r. BMW publikuje pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Z4. Niestety tym razem samochód będzie dostępny tylko w jednej wersji nadwozia - dotychczasowy bardzo ładny roadster i jeszcze ładniejsze coupe zostaną zastąpione samochodem z twardym składanym dachem. W porównaniu do poprzedników auto prezentuje się raczej nudno. Nie ma już tych ostrych linii i przyciągającego wzrok nietuzinkowego kształtu. Pozostanie na szczęście element, dzięki któremu zarówno BMW Z3 jak i Z4 były tak lubiane - klasyczna dla prawdziwych roadsterów długa maska. Nowe Z4 będzie wygładzone i pewnie dzięki temu znajdzie więcej chętnych niż odchodzący model. Teraz trochę faktów. Z4 będzie miało całkiem pokaźny bagażnik - 310 litrów pojemności, ale tylko wtedy, gdy postanowimy przemieszczać się z dachem nad głową. Jeśli słońce wyjdzie zza chmur i znudzi nam się podróżowanie coupe, po naciśnięciu guzika i odczekaniu 20 sekund 130 litrów bagażu zostanie brutalnie zgniecione - przestrzeń bagażowa szybko zmniejszy się do 180 litrów. Jeśli na wakacje nad morzem chcemy zabrać coś więcej niż parę japonek, kąpielówki i ręcznik, będziemy zmuszeni podróżować autem coupe. Z4 będzie dostępne z trzema sześciocylindrowymi silnikami. Najsłabszą jednostką (BMW Z4 sDrive 23i) będzie motor o pojemności 2,5 litra, mocy 201 KM i momencie obrotowym 250 Nm. Pośredni silnik (BMW Z4 sDrive 30i) to 3,0 l, 255 KM i 309 Nm. Najmocniejszy będzie taki sam, ale dzięki podwójnemu turbodoładowaniu osiągnie 302 KM i 400 Nm (BMW Z4 sDrive 35i). W środku oprócz oczywistych zmian w stylizacji znajdzie się trochę nowości. Po raz pierwszy w Z4 zostanie zamontowany system iDrive, który nie obyłby się oczywiście bez 9-calowego chowanego wyświetlacza. BMW Z4 ma trafić do salonów już w maju przyszłego roku.

Również w porównaniu do poprzedników, auto prezentuje się raczej nudno. Nie ma już tych ostrych linii, i przyciągającego wzrok nietuzinkowego kształtu. Pozostanie na szczęście element, dzięki któremu zarówno BMW Z3 jak i Z4 były tak lubiane - klasyczna dla prawdziwych roadsterów długa maska. Nowe Z4 będzie wygładzone i pewnie dzięki temu znajdzie więcej chętnych niż odchodzący model. Jak zwykle chodzi o pieniądze, ale w dobie kryzysu rozumiemy to lepiej, niż kiedykolwiek przedtem.

Teraz trochę faktów. Z4 będzie miało całkiem pokaźny bagażnik - 310 litrów pojemności, ale tylko wtedy, gdy postanowimy przemieszczać się z dachem nad głową. Jeśli jednak słońce wyjdzie zza chmur i znudzi nam się podróżowanie coupe, po naciśnięciu guzika i odczekaniu 20 sekund 130 litrów bagażu zostanie brutalnie zgniecione - przestrzeń bagażowa szybko zmniejszy się do 180 litrów. Jeśli na wakacje nad morzem chcemy zabrać coś więcej niż parę japonek, kąpielówki i ręcznik, będziemy zmuszeni podróżować autem coupe. Za to już po dojechaniu, bez żadnego problemu będzie można zażywać kąpieli słonecznych także prowadząc BMW.

Z4 będzie dostępne z trzema sześciocylindrowymi silnikami. Najsłabszą jednostką (BMW Z4 sDrive 23i)będzie motor o pojemności 2,5 litra, mocy 201 KM i momencie obrotowym 250 Nm. Pośredni silnik (BMW Z4 sDrive 30i) to 3,0 l, 255 KM i 309 Nm. Najmocniejszy będzie taki sam, ale dzięki podwójnemu turbodoładowaniu osiągnie302 KM i 400 Nm (BMW Z4 sDrive 35i). Jak widać, BMW kontynuuje nowy system nazewnictwa zapoczątkowany już w modelu X6.

W środku oprócz oczywistych zmian w stylizacji znajdzie się trochę nowości. Po raz pierwszy w Z4 zostanie zamontowany system iDrive, który nie obyłby się oczywiście bez 9-calowego chowanego wyświetlacza.

BMW Z4 ma trafić do salonów już w maju przyszłego roku.

 

BMW Z4 - nowa wersja niemieckiego roadstera

jk, źródło: carmagazine.co.uk

Zapraszamy do nowej galerii BMW Z4

 

Samochody: BMW Z4 - ogłoszenia

Więcej o: