Aston Martin Rapide - drżyj Panamero!

Nie wiemy, jak to się stało, że jeszcze nie pokazywaliśmy Wam tego konceptu. Aston Martin przedstawił pierwszy egzemplarz swojego 4-drzwiowego coupe podczas salonu samochodowego w Detroit w 2006 roku.

Okazją do napisania o tym modelu jest ukazanie się pierwszego oficjalnego renderu, przedstawiającego ostateczną, produkcyjną wersję Rapide'a. Tak przynajmniej twierdzi magazyn Car.

Większość z Was pewnie doskonale wie co to za samochód. Dla tych, którzy wcześniej się z nim nie zetknęli, przedstawiamy garść informacji.

Rapide ma konkurować z Porsche Panamerą, Lamborghini Estoque czy Mercedesem CLS. Zbudowany będzie na podwoziu DB9. Najprawdopodobniej odziedziczy po nim także silnik, czyli sześciolitrowe V12. Nie ma oficjalnych informacji na temat mocy, jaką dysponować będzie ten ekskluzywny super-sedan. Podczas premiery w Detroit Aston Martin obiecywał 480KM, ale coraz głośniej mówi się, że będzie to co najmniej 500 koni mechanicznych.

W komentarzach pojawił się zarzut, że ukradliśmy "render" Aston Martina Rapide'a. Strona Carmagazine.co.uk jako pierwsza opublikowała zdjęcie samochodu i nie mamy zamiaru tego ukrywać. Nie wycięliśmy znaku wodnego, a zdjęcie ma podpis źródła. Robimy wszystko, żeby pokazywać Wam wiadomości i zdjęcia ze świata motoryzacji.
Redakcja Moto.pl

Oficjalny render uprawdopodobniają ostatnie zdjęcia "szpiegowskie". Wygląda na to, że do seryjnej produkcji trafi samochód wyglądający niemal identycznie jak prezentowany dwa lata temu prototyp. To rzadki przypadek.

Na koniec mała ciekawostka - będzie to pierwszy Aston Martin produkowany poza Wielką Brytanią. Składany będzie w fabryce Magna Steyr w Graz, w Austrii. Oficjalna premiera jest planowana na rok 2009, a seryjna produkcja powinna wystartować w 2010r.

 

Zapraszamy do galerii!

bs, Źródło: carmagazine.co.uk

 

Znajdź Aston Martina dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o: