Sportowe R8 jeszcze przyspiesza!

PPI Razor GTR to nowa zabawka zbudowana na bazie trochę starszej... Czyżby 4.6 do setki i prędkość maksymalna 301 km/h to było za mało? Dla inżynierów z PPI tak!

Myśleliście, że Audi R8 jest supersportowym samochodem? Może macie rację, ale wszystko wskazuje na to, że specjaliści z PPI Automotive Design GmbH nie podzielili waszego zdania. Czyżby prezes PPI po przejażdżce sportowym Audi stwierdził, że ma ono za mało mocy? Pewne jest to, że podczas targów motoryzacyjnych w Essen, które rozpoczynają się w przyszłą sobotę, będzie można zobaczyć potwora stworzonego na bazie R8  -  PPI Razor GTR.

Niemiecka firma tunnigowa, za sprawą mechanicznej sprężarki, specjalnego układu wydechowego zrobionego ze stali nierdzewnej, oraz nowych filtrów powietrza wyciągnęła z 4.2 litrowego V8 160 KM  i 170 Nm więcej niż znajdziemy w "zwykłym" R8. Auto lubi wysokie obroty, ponieważ osiąga swoją maksymalną moc 580KM przy 7400 obr/min, a moment 600 Nm przy 6200 obr/min.

PPI odciążył też samochód. Supersportowe R8 będzie lżejsze o 250 kg od seryjnego. Wszystko to, jak się można było spodziewać, zaowocowało dużo lepszymi osiągami. Razor GTR do "setki" przyspiesza w 3.7 sekundy, a prędkość maksymalna tego samochodu to 332km/h.


Do większej mocy dostosowano również przyczepność i hamulce. Stuningowane  R8, jak widać na zdjęciach, zostało skonstruowane tak, by jak najlepiej wykorzystać pęd powietrza zarówno do zwiększenia przyczepności pojazdu, jak i do chłodzenia silnika. Hamowanie zapewnią olbrzymie tarcze (380 x 36 mm - przód i 356 x 32 - tył) i  6-tłoczkowe zaciski.

Koła w R8 także zyskały parę milimetrów. Samochód będzie wyposażony w opony Michelin Pilot Sport 2 o wymiarach 255/35 ZR 19 z przodu i 325/25 ZR 20 z tyłu.

Ci, którzy by chcieli kupić ten samochód, powinni już dawno stać w kolejce, ponieważ ukaże się on światu w limitowanej edycji... Więc nie każdemu będzie dane posiadać tak mocne auto.

tk

Znajdź R8 dla siebie - oferty na Autotrader.pl

Więcej o: