Następca Taro: Volkswagen pickup

Podczas targów samochodów użytkowych w Hanowerze Volkswagen przedstawił pickupa o ładowności jednej tony, mogącego konkurować z silną, japońską konkurencją.

Nowa konstrukcja Volkswagena będzie produkowana w zakładach w Argentynie, ale sprzedaż będzie się odbywać na większości najważniejszych rynków dla tego typu konstrukcji, a także w Europie.

Volkswagen produkował już samochody typu pickup. Taro o konstrukcji ramowej, ładowności jednej tony, napędzany silnikami diesla był owocem współpracy z koncernem Toyoty. Volkswagen Taro był w rzeczywistości niemal niezmienioną Toyotą Hilux.

Prezentowany podczas targów koncept linią "paki" przypomina Hondę Ridgeline, ale w przeciwieństwie do niej, to tylko element stylistyczny, a nie wzmocnienie samonośnej konstrukcji. Do napędu posłuży turbodiesel 2.5 TDI o mocy 108 lub 161 KM.

Nowa konstrukcja ma za zadanie wyrwać kawałek pokaźnego tortu, jakim jest rynek terenowych samochodów dostawczych. Do tej pory w tej klasie niepokonane były samochody japońskie. Czy Niemcom uda się namieszać w stawce?

 

mjl

Znajdź Volkswagena dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Następca Taro: Volkswagen pickup
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX