Dacia Sandero dCi już dostępna

Na rynku francuskim można już kupić Dacię Sandero z wysokoprężnym silnikiem w dwóch wariantach mocy: 70 lub 85 KM. Ceny rozpoczynają się od 10 500 EUR (ok. 35 400 PLN).
Dacia Sandero dCi Data premiery Sandero dCi na rynku polskim nie jest jeszcze znana. Na rynku francuskim można już kupić Dacię Sandero z wysokoprężnym silnikiem w dwóch wariantach mocy: 70 lub 85 KM. Ceny rozpoczynają się od 10 500 EUR. Na rynku francuskim można już kupić Dacię Sandero z wysokoprężnym silnikiem w dwóch wariantach mocy: 70 lub 85 KM. Ceny rozpoczynają się od 10 500 EUR (ok. 35 400 PLN). Dodatkowo we Francji nabywcy rumuńskiej nowości z silnikiem Diesla mogą liczyć na ulgę podatkową wynoszącą 700 EUR dzięki niskiemu poziomowi CO2, jaki jest emitowany przez silnik. W dwóch wariantach mocy średni poziom emisji wynosi 120 g/km. Słabszy wariant silnika osiąga moc maksymalną (70 KM) przy 4 000 obr/min, a jego średnie spalanie wynosi 4.5 l /100 km. Mocniejsza jednostka osiąga 85 KM mocy przy 3 750 obr/min i potrzebuje średnio 4,6 l oleju napędowego na każde 100 km. Oprócz małego apetytu na paliwo, Sandero dCi charakteryzuje się również niskimi kosztami serwisowania. Przeglądy należy wykonywać co 20 000 km lub co 2 lata. Gwarancja podstawowa obejmuje 3-letni okres eksploatacji, który jest ograniczony limitem 100 000 km. We Francji model jest dostępny w trzech poziomach wyposażenia. Relacje cen pomiędzy poszczególnymi wersjami modeli Dacia w Polsce i we Francji są pomocne przy wyliczeniu prawdopodobnej ceny Dacii Sandero w nad Wisłą. Konfiguracja 1.5 l dCi Ambiance w naszym kraju najprawdopodobniej będzie wyceniona na ok. 38 000 - 38 450 PLN, co po uwzględnieniu ulgi podatkowej z rynku francuskiego daje różnicę ceny w wysokości ok. 5 000 PLN na korzyść Francji. Data premiery Sandero dCi na rynku polskim nie jest jeszcze znana. Można oczekiwać, że model pojawi się w ciągu czterech najbliższych miesięcy.

Dodatkowo we Francji nabywcy rumuńskiej nowości z silnikiem Diesla mogą liczyć na ulgę podatkową wynoszącą 700 EUR dzięki niskiemu poziomowi CO2 jaki jest emitowany przez silnik. W dwóch wariantach mocy średni poziom emisji wynosi 120 g/km.

Słabszy wariant silnika osiąga moc maksymalną (70 KM) przy 4 000 obr/min, a jego średnie spalanie wynosi 4.5 l /100 km. Mocniejsza jednostka osiąga 85 KM mocy przy 3 750 obr/min i potrzebuje średnio 4,6 l oleju napędowego na każde 100 km.

Oprócz małego apetytu na paliwo Sandero dCi charakteryzuje się również niskimi kosztami serwisowania. Przeglądy należy wykonywać co 20 000 km lub co 2 lata. Gwarancja podstawowa obejmuje 3 letni okres eksploatacji, który jest ograniczony limitem 100 000 km. We Francji model jest dostępny w trzech poziomach wyposażenia.

Relacje cen pomiędzy poszczególnymi wersjami modeli Dacia w Polsce i we Francji są pomocne przy wyliczeniu prawdopodobnej ceny Dacii Sandero w nad Wisłą. Konfiguracja 1.5 l dCi Ambiance w naszym kraju najprawdopodobniej będzie wyceniona na ok. 38 000 - 38 450 PLN, co po uwzględnieniu ulgi podatkowej z rynku francuskiego daje różnicę ceny w wysokości ok. 5 000 PLN na korzyść Francji.

Data premiery Sandero dCi na rynku polskim nie jest jeszcze znana. Można oczekiwać, że model pojawi się w ciągu czterech najbliższych miesięcy.

Zobacz, jak jeździ się Dacią Sandero:

 

Dacia Sandero - nasz test | wideo

 

Samar

 

Więcej o:
Komentarze (3)
Dacia Sandero dCi już dostępna
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  Dlaczego u nas musi być wszystko drogie. K...a w Anglii podstawowa wersja kosztuje 3000 funtów a u nas dwa razy tyle. Ten samochód jest fajny ale nie przy takiej cenie. Kiedy oni to zmienią.

 • Gość: Gość

  0

  CALKIEM fajne autko

 • Gość: Gość

  0

  ładne autko, ale raczej w ciemniejszych kolorach. mam nadzieję że nie bedzie się tak brzydko wycierac kierownica jak w loganie, co często widać przeglądając aukcję internetowe... pamietajmy ze plusem dla mas malo zarabiajacych jest to, że auta tanie nie kryją w sobie wydumanych rozwiązan elektronicznych i również mechanicznych co potem w serwisowaniu pociąga za sobą kolosalne wydatki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX