Mini Crossover Concept - patrzcie i podziwiajcie!

Mini prezentuje w Paryżu coś kompletnie nowego! Pierwszy Crossover Mini! Zupełnie nowa koncepcja samochodu 4x4, ciekawa stylistyka i niecodzienne rozwiązania!

Mini postanowił zaprezentować na tegorocznych targach w Paryżu kompletnie nową wersję Cossover Concept. Będzie to przede wszystkim najdłuższy dotychczas produkowany Mini! Jego długość przekroczy 4m (Cooper-3,7 m, Clubman-3,94 m, Cabrio-3,65 m)! To nie koniec łamania granic w firmie Mini! Nowy Concept będzie miał napęd na 4 koła, co się wcześniej nie zdarzało w "maluchach".  


Ciekawie zapowiada się rozwiązanie problemu wejścia do pojazdu! W zależności od tego, z której strony będziemy patrzeć na pojazd, będziemy zmieniać zdanie na temat sposobu otwierania tylnych drzwi. A to wszystko dlatego, że Mini po prawej stronie postanowił zamontować rozwiązanie podobne do tego z Clubman'a, z tym tylko, że teraz znajdziemy tam drzwi suwane. Po lewej stronie drzwi będą otwierać się normalnie. Tylna klapa, w przeciwieństwie do Clubman'a, nie będzie dzielona na pół, a w całości otwierana na bok, jak w prawdziwych terenówkach ;-).


W środku Conceptu Mini także mamy do czynienia z niestandardowym rozwiązaniem. Zamiast tylnej kanapy zamontowano dwa oddzielne fotele. Jeżeli chodzi o wygodę pasażerów jadących z tyłu, mini zaczyna robić coraz większe postępy, po porażce zwanej Coooper, gdzie tylna kanapa nadawała się li tylko na bagaż podręczny, bądź dziecięcy fotelik. Tylne fotele można przesunąć o 13cm!

Deska rozdzielcza uwiedzie studentów geografii. Dostaniemy tam wielofunkcyjny ekran znajdujący się w kuli ziemskiej naokoło której mamy prędkościomierz! Nowoczesne technologie pozwalają podzielić go w ten sposób, że to, co widzi na lewej półkuli kierowca, jest niewidoczne dla pasażera, a to co widzi pasażer, jest niewidoczne dla kierowcy. Tym oto sposobem kierowca może prowadzić samochód, odczytując niezbędne informacje, podczas gdy pasażer może bez problemu surfować po internecie! System ten został nazwany przez Mini, Mini Center Globe .


Niestety Mini nie podał na razie żadnych danych dotyczących technicznych właściwości pojazdu.
Napęd na 4 koła i bardziej terenowa stylistyka pozwolą pokonać górkę śniegu usypaną na chodniku, jednak jak poradzi sobie z prawdziwa śnieżną górą... tego nie wie nikt!

 

Tadek

 

Znajdź Mini dla siebie - oferty na Autotrader.pl

Więcej o:
Komentarze (5)
Mini Crossover Concept - patrzcie i podziwiajcie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  Mam nadzieje ze Mini bedzie dalej robilo BMW , bo w tych angielskich samochodach to jakosc wykonania nie wiele odbiega od indyjskiego czy tureckiego.

 • Gość: Gość

  0

  Niemiecka finezja w połączeniu z angielską pracowitością dają niespotykane wcześniej rezultaty. Czekam na Mini Śmieciarę, Mini Amfibię i Mini Autobus Szkolny Dla Niewidomych - ten ostatni byłby chyba najbardziej trafiony (w każdym sensie). Ale tak serio, estetyka jest rzeczą gustu, więc o tym nie dyskutujmy. Osobiście doceniam nowatorstwo, na przykład stolnica dla pasażera, to może przejść do historii. Wałek do ciasta z chromowanymi okuciami będzie pewnie dostępny za 990,99 funtów w akcesoriach Johna Coopera.

 • Gość: Gość

  0

  ty na pewno nie zamienisz swojej starejsierry na takie cacko

 • Gość: Gość

  0

  ale cudo mam nadzieje ze nikt go nie kupi

 • Gość: Gość

  0

  " patrzcie i podzwiajcie!" lol

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX