Kia z duszą już niebawem

Wiemy jeszcze więcej na temat najnowszego samochodu Kii. W Paryżu zostanie pokazana światu produkcyjna wersja bardzo ciekawego koreańskiego auta - modelu Soul.
Kia z duszą już niebawem Auto nie jest następcą żadnego modelu producenta Wiemy jeszcze więcej na temat najnowszego samochodu Kii. W Paryżu zostanie pokazana światu produkcyjna wersja bardzo ciekawego koreańskiego auta - modelu Soul. W Paryżu zostanie pokazana światu produkcyjna wersja bardzo ciekawego koreańskiego auta - modelu Kia Soul. Auto nie jest następcą żadnego modelu producenta i tworzy nowy segment samochodów, który należy lokować poniżej aut typu Nissan Qashqai ale powyżej małych samochodów miejskich. Kia chce w ten sposób nadążyć za światowymi trendami produkowania samochodów, które tworzą nowy segment w klasyfikacji pojazdów. Co ciekawe, Kia deklaruje, że Soul ma być tańszą alternatywą dla Mini, a przecież ma z nim niewiele wspólnego. Soul oferuje więcej miejsca w środku, zupełnie inną pozycję za kierownicą, jest pięciodrzwiowy, wyższy (1610 mm) i po prostu większy od Mini. Trzeba przyznać, że nie jest też wcale brzydki ani pokraczny. Być może mamy do czynienia z autem, które odniesie podobny sukces jak Kia Cee'd. Koreańskie marki, mimo że mają niechlubną przeszłość, starają przypodobać się europejskim klientom za wszelką cenę i robią wszystko by zmienić swój wizerunek. Z całkiem niezłym skutkiem, choć czasem nie do końca czysto grając. Dla europejczyków projekt Soula będzie rzeczywiście ciekawy i oryginalny, ale tylko z jednego powodu - na naszym kontynencie nie istnieje Scion - marka Toyoty stworzona specjalnie na rynek amerykański z myślą o młodych klientach. Tam już od 2004 roku dostępny jest model Scion xB, który w tym roku doczekał się drugiej generacji. Po raz kolejny okazuje się, że Koreańczycy, delikatnie rzecz ujmując, czerpali inspirację od innych. Kia ma trafić na europejski rynek wiosną przyszłego roku. Do wyboru będziemy mieli następujące jednostki: silnik benzynowy, 1,6 l o mocy 124 KM oraz wszystkie diesle dostępne obecnie w gamie modeli Ceed (dwa o pojemności 1,6 l - 90 KM/235 Nm lub 115 KM/255 Nm oraz jeden dwulitrowy - 140KM/304 Nm).

Auto nie jest następcą żadnego modelu producenta i tworzy nowy segment samochodów, który należy lokować poniżej aut typu Nissan Qashqai ale powyżej małych samochodów miejskich. Kia chce w ten sposób nadążyć za światowymi trendami produkowania samochodów, które tworzą nowy segment w klasyfikacji pojazdów. Co ciekawe, Kia deklaruje, że Soul ma być tańszą alternatywą dla Mini, a przecież ma z nim niewiele w spólnego.

Soul oferuje więcej miejsca w środku, zupełnie inną pozycję za kierownicą, jest pięciodrzwiowy, wyższy (1610 mm) i po prostu większy od Mini. Trzeba przyznać, że nie jest też wcale brzydki ani pokraczny. Być może mamy do czynienia z autem, które odniesie podobny sukces jak Kia Cee'd .

Koreańskie marki, mimo że mają niechlubną przeszłość, starają przypodobać się europejskim klientom za wszelką cenę i robią wszystko by zmienić swój wizerunek. Z całkiem niezłym skutkiem, choć czasem nie do końca czysto grając. Dla europejczyków projekt Soula będzie rzeczywiście ciekawy i oryginalny, ale tylko z jednego powodu - na naszym kontynencie nie istnieje Scion - marka Toyoty stworzona specjalnie na rynek amerykański z myślą o młodych klientach. Tam już od 2004 roku dostępny jest model Scion xB, który w tym roku doczekał się drugiej generacji - sami spójrzcie na zdjęcie, a zrozumiecie o co chodzi. Po raz kolejny okazuje się, że Koreańczycy, delikatnie rzecz ujmując, czerpali inspirację od innych.

Kia ma trafić na europejski rynek wiosną przyszłego roku. Do wyboru będziemy mieli następujące jednostki: silnik benzynowy, 1,6 l o mocy 124 KM oraz wszystkie diesle dostępne obecnie w gamie modeli Ceed (dwa o pojemności 1,6 l - 90 KM/235 Nm lub 115 KM/255 Nm oraz jeden dwulitrowy - 140KM/304 Nm). Atutem, który ma skusić klientów jest obiecywana przez Kię ogromna możliwość wyboru wyposażenia, odwołująca się do pierwszych prezentacji Soula w trzech różnych odmianach .

Czekamy na prezentację już na początku października w Paryżu (wy też czekajcie na naszą relację). Opowiemy wam, jak to auto prezentuje się naprawdę i czy według nas rzeczywiście ma szansę zdobyć serca europejczyków.

A oto jak wygląda tak zwany "zachęcacz" (teaser) Kii Soul. Ewidentnie zwraca uwagę na odmienność w stosunku do innych aut.

 

 

 

jk

 

Wybierz Kię dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Komentarze (16)
Kia z duszą już niebawem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  PRZECA TO ŚKODA ALBO SUZUKI SWIFT

 • Gość: Gość

  0

  bardzo ładny, łatwy do przewożenia toi-toi

 • Gość: Gość

  0

  Pokraka...

 • Gość: Gość

  0

  kia to taki sam samochod jak trabant , tata albo fiat

 • Gość: Gość

  0

  cee'd jest fajnym autkiem ale to to jest jakieś pokraczne

 • Gość: Gość

  0

  Te auta są coraz brzydsze. Tragedia!!!!

 • Gość: Gość

  0

  podróba skody fabii

 • Gość: Gość

  0

  bryła zerżnięta z mini i swifta

 • Gość: Gość

  0

  wstyd takim jezdzic...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX