Kicherer - poprawić AMG

AMG to znana i uznana firma zajmująca się już od dłuższego czasu uznawanym przez Mercedesa tuningiem samochodów tej marki. Zawsze znajdą się tacy, którzy uważają, że potrafią lepiej.

Mało znana firma tuningowa o niezbyt dobrze kojarzącej się u nas nazwie Kicherer postanowiła pokazać swoje możliwości poprawiając nowego Mercedesa SL63 AMG. Sam Mercedes już nie taki młody, ale po niedawnej kuracji odmładzającej prezentujący się całkiem nieźle.

Sercem SL63 AMG jest potężny silnik V8 o pojemności 6,2 l. o mocy 525 KM / 6 800 obr/min i momencie obrotowym wspinającym się do 630 Nm przy 5 200 obr/min. Pozwala to na sprint to pierwszej trzycyfrowej prędkości w 4,6 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 300 km/h.

Zabiegi firmy Kicherer okazały się całkiem wydajne. Moc podniesiona do 560 KM i moment wynoszący 670 Nm pozwoliły na skrócenie przyspieszenia do 4,2 s. Zdjęcie ogranicznika prędkości umożliwiło pochwalenie się wartością 320 km/h. Kicherer jest atrakcyjną oferta dla zwolenników najnowszej mody panującej wśród firm tuningowych oferując elementy nadwozia wykończone włóknem węglowym.

Powstaje pytanie o sens ulepszania mechanicznego u Kicherera, zważywszy na możliwość zamówienia w salonie Mercedesa modelu SL 65 AMG legitymującego się odpowiednimi wartościami: 612 KM przy 5 800 obr/min, 1 000 Nm uzyskiwanych w zakresie 2 000 - 4 000 obr/min, 0-100 km/h osiągane w 4,2 s. Co prawda przyspieszenie do pierwszej setki jest takie, jak w Kichererze, ale 1 000 Nm zapewni znacznie lepszą elastyczność przy wyższych prędkościach. Niezaprzeczalną zaletą oryginalnego AMG jest też gwarancja Mercedesa. Czy to przekona zapalonych tunerów?

 

mjl

 

Mercedes - sprawdź oferty na autotrader.pl