Kia Soul będzie produkowana

Koncern Kia Motors potwierdził oficjalnie, że do produkcji trafi wkrótce Kia Soul - auto, które w trzech różnych odmianach można było obejrzeć w tym roku na salonie samochodowym w Genewie . Zachowana zostanie także nazwa koncepcyjnego modelu.

Nikt nie ma dziś wątpliwości, że Kia projektuje i produkuje coraz lepsze i ładniejsze samochody. Koncern coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że aby się rozwijać i wyprzedzać konkurencję, musi tworzyć samochody nieszablonowe i podążać własną drogą także w dziedzinie stylistyki.

Zapowiedzią tego był koncept Soul, po raz pierwszy zaprezentowany dwa lata temu w Detroit, podczas gdy w tym roku w Genewie przedstawiono trójkę Kia Soul Burner, Diva i Searcher . Każdy cechował się innym charakterem, ale kształty nadwozia zbliżone były bardzo do zaprezentowanej właśnie wersji seryjnej. Ponieważ od pierwszego konceptu auto zostało bardzo ciepło i pozytywnie przyjęte przez media i publiczność, Kia zdecydowała się przygotować jego seryjną wersję. Pierwotny koncept powstał we współpracy kalifornijskiego i koreańskiego centrum projektowego. Model, który zaprezentowany został na salonie samochodowym w Genewie, przygotował zespół z europejskiego ośrodka designu pod kierownictwem Gregory'ego Guillauma, a nad całością prac czuwał Peter Schreyer (szef designu i główny projektant w Kia Motors).

Teraz Kia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcie kompaktowego crossovera Soul. Dlaczego model produkcyjny odziedziczył nazwę po zapowiadających go konceptach, wyjaśnia Tom Kearns, główny stylista północnoamerykańskiego oddziału Kii: "Chcieliśmy nadać temu modelowi więcej życia, tchnąć w niego przysłowiową duszę (Soul po angielsku znaczy dusza). Poza tym słowo "Soul" brzmi bardzo podobnie do "Seul", czyli siedziby Kia Motors w Korei".

Soul nie będzie następcą żadnego ze znanych już modeli Kii i zgodnie z ostatnio panującą modą w motoryzacji będzie tworzyć nowy segment rynkowy.

Produkcja rozpocznie się we wrześniu tego roku, światowa premiera odbędzie się na październikowym salonie samochodowym w Paryżu, natomiast w polskich salonach sprzedaży auto pojawi się na początku przyszłego roku. Koreański koncern zapowiada szeroką możliwość indywidualizacji auta, czego symbolem miały być trzy zupełnie odmienne koncepty z wystawy w Genewie.

Źródło: KIA Motors Polska

Więcej o:
Komentarze (6)
Kia Soul będzie produkowana
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  Po co sie podniecac takim gównem, istnieja PRAWDZIWE samochody!

 • Gość: Gość

  0

  Przestańcie polowac na jeleni!

  Nie reklamowac productów Koreańskich.

  Oni nie tylko FSO potraili zbankrutowac!

 • Gość: Gość

  0

  Puszka na konserwy!

 • Gość: Gość

  0

  Przestańcie promowac koreanskie TRUMNY!

  Te trumny nie powinny byc NIGDY dopuszczone do ruchu!

 • Gość: Gość

  0

  Patrząc na linię dachu zalatuje mi tutaj mocno pomysłem Skody ;) ... po chwili każdy się zorientuje o jaki model mi chodzi ;)

 • Gość: Gość

  0

  Istne cudo! Kia zatrudnia najlepszych designerów na świecie! Gallardo, Aston DB9 czy Alfa Brera przy tym wspaniałym samochodzie wyglądają jak Danuta Hojarska przy Angelinie Jolie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX