Volvo | Autonomiczne samochody dla Ubera

Szwedzki producent samochodów nawiązał współpracę z Uberem w wyniku której zostanie wyprodukowana flota autonomicznych samochodów. Amerykański gigant pośredniczący w transporcie wykorzysta pojazdy do swoich działań
Samochód Google'a Lexus RX450hAutonomiczne samochody | Obowiązkowe czarne skrzynki

Autonomiczny samochód powstanie na tej samej płycie podłogowej co modele XC90, S90 i V90. Volvo będzie sprzedawał nowy samochód pod własną marką, a Uber dołoży do tego swoje rozwiązania w zakresie systemów autonomicznej jazdy.

Póki co pojawiły się pierwsze zdjęcie ukazujące model XC90 z logo Ubera, wyposażone w dodatkowe czujniki i kamery wykorzystywane przez system pozwalający na jazdę bez kierowcy za kółkiem. Inżynierowie Volvo będą w najbliższym czasie pracować nad wszystkimi kwestiami związanymi z tematyką bezpieczeństwa, która jest kluczowa w przypadku, gdy w aucie nie ma kierowcy. Specjaliści z Ubera będą wspomagać w tej materii kolegów ze Szwecji.

Volvo w ostatnich latach poświęciło sporo czasu na rozwijanie w pełni autonomicznej technologii. Jakiś czas temu na ulicach Goteborga pojawiła się flota pierwszych autonomicznych samochodów, a w międzyczasie producent obiecał, że od 2020 roku nikt nie zginie ani nie zostanie poważnie ranny w wypadku z udziałem samochodu marki Volvo.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 | Pierwsza jazda | Zmiana całej generacji

Volvo XC 90

Więcej o:
Komentarze (8)
Volvo | Autonomiczne samochody dla Ubera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: maurycy

  0

  wydaje się mi, że Szwedzi od czasu premiery xc90 nieźle zaleźli, całkiem słusznie, konkurencji za skórę ;), ta nowa generacja aut volvo naprawdę robi wrażenie już nie tylko jak poprzednie poziomem bezpieczeństwa

 • Gość: irma

  0

  jako fan marki i użytkownik kilku modeli volvo zgadam się, myślę, że królo miął na myśli klasyczne już starsze auta volvo o charakterystycznej sylwetce nie do pomylenia z jakimkolwiek innym autem, ale żadne auto klasyczne nie zostaje od razu ;), jak sytuacja będzie wyglądała dalej, będziemy mogli to stwierdzić za parę dobrych lat, jednak myślę, że najnowsza generacja szwedzkich aut począwszy od najnowszego xc90 jest godna uwagi także ze względu na swój zewnętrzny wygląd

 • rzecznik-volvo

  0

  To, że kultowych aut Volvo już nie ma, to raczej subiektywna opinia, którą można by odnieść do każdej istniejącej marki. Wiele zależy od tego, co według Ciebie kryje się pod pojęciem "kultowych samochodów". Nie mniej, samochody obecnie produkowane przez Szwedów, w dalszym ciągu są trwałe, niezawodne i komfortowe, a kwestie bezpieczeństwa są dla firmy priorytetem.

 • Gość: Królo

  Oceniono 4 razy 0

  Szwedzkiego producenta i jego kultowych aut już praktycznie niestety nie ma.
  Wszystkie koncerny ścigają się między sobą o pierwszeństwo w wyprodukowaniu autonomicznego auta z różnym skutkiem. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o technologię i przede wszystkim aspekt bezpieczeństwa to najbliżej sukcesu jest Toyota, która już dawno temu zostawiła Szwedów w tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX