Subaru szykuje zupełnie nowy model

Koncern Fuji Heavy Industries już kilka miesięcy temu rozpoczął poważne inwestycje w markę Subaru. Japończycy planują szeroko zakrojoną ofensywę na rynku
Subaru Impreza Nowe Subaru Impreza | Nareszcie bez żadnych tajemnic

Najważniejszym modelem japońskiej marki w zdobywaniu kolejnych klientów będzie nowa Impreza - koncern Fuji Heavy Industries chce do 2020 roku wyraźnie rozruszać sprzedaż. Auto zbudowano na nowej płycie podłogowej, która w przyszłości będzie bazą dla wszystkich samochodów Subaru. Global Platform przystosowana jest do przeróżnych rodzajów napędu: klasycznego spalinowego silnika, hybrydy (również typu plug-in) oraz samych motorów elektrycznych.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Japończycy już pracują nad zupełnie nowym samochodem na tej platformie. Będzie to elektryczny crossover. Jego rynkowa premiera planowana jest na 2020 albo 2021 rok.

O crossoverze nie wiemy jeszcze zbyt dużo. Jedyną pewną informacją jest fakt, że będzie to 100% elektryk. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość, bo pierwsze szczegóły techniczne będą ujawniane bliżej premiery. Spekuluje się, że stylistycznie auto będzie czerpać z koncepcyjnego VIZIV Future. Jego zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Najważniejszym rynkiem dla crossovera będą Stany Zjednoczone oraz rodzima Japonia. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby mówić o ewentualnej europejskiej premierze. Jednak, co nastraja optymistycznie, nikt w Subaru nie wyklucza takiego ruchu.

Źródło: Auto News

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Levorg vs Volkswagen Golf Alltrack | Serce kontra rozum

Subaru Levorg vs Volkswagen Golf Alltrack

Czy Subaru powinno wprowadzić elektrycznego crossovera także na europejski rynek?