BMW kpi z Tesli | Jeździsz albo czekasz

BMW postanowiło wykorzystać największy problem Tesli Motors do zareklamowania hybrydowej "trójki". Bawarczycy wbili w Elona Muska i ekipę naprawdę dużą szpilkę
BMW M2 BMW M2 | Najlepsza "emka" wg Clarksona

Tesla Model 3 nie bez powodu została okrzyknięta "jedną z najważniejszych motoryzacyjnych premier ostatnich lat". Przystępnie wyceniony elektryk może zrewolucjonizować branżę i trafić do naprawdę szerokiego grona kierowców. Auto z Kalifornii ma tylko jeden poważny problem - to bardzo długi czas oczekiwania. Wciąż nie zaprezentowano produkcyjnej wersji, wejście do rozpoczęcie produkcji to jeszcze daleka przyszłość, a Elon Musk zapowiada, że do pierwszych klientów Model 3 trafi na przełomie 2017/2018 r. Znając Teslę, może być to jeszcze później.

Z właśnie tego postanowiło zakpić BMW w nowej serii reklam 330e, hybrydy typu plug-in.

BMW 330e

Hybrydowy system napędowy popularnej "trójki" to połączenie silnika elektrycznego, rozwijającego moc 88 KM oraz moment obrotowy 250 Nm, z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 184 KM i momencie wynoszącym 290 Nm. Łączna moc systemowa to 252 KM, zaś moment obrotowy - 420 Nm. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,1 s, a maksymalnie rozpędzić się może do 225 km/h.

Średnie zużycie paliwa dla tego systemu napędowego wynosi rekordowe 2,1-1,9 l/100 km, zaś emisja CO2 49-44 g/km. To oczywiście dane wg cyklu NEDC, rzeczywiste zużycie zapewne będzie wyższe. W codziennym użytkowaniu zasięg wynoszący 600 km jest bezproblemowy. Zespolone silniki elektryczny i benzynowy wysyłają swą moc na oś tylną za pośrednictwem seryjnie montowanej, 8-stopniowej skrzyni automatycznej Steptronic.

W Polsce hybryda wyceniona jest na 175 600 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

Tesla Model 3

Więcej o:
Komentarze (35)
BMW kpi z Tesli | Jeździsz albo czekasz
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: AG

  Oceniono 41 razy 19

  a Tesla zakpi z ceny tego BMW :)

 • Gość: MKL

  Oceniono 20 razy 14

  A ja myślałem, że to klient BMW, który czeka na kolejną naprawę gwarancyjną :)

 • Gość: AG

  Oceniono 22 razy 12

  z czego tu kpić porównując 1,5x droższe autom które mimo wszystko zużywa paliwa płynne :)

 • perseveratio

  Oceniono 21 razy 11

  Niech się lepiej BMW weźmie za zaprojektowanie poważnej konkurencji dla S,3,X, bo z perspektywy właściciela rocznej 3ki z 3 letnim leasingiem oferta Tesli jest bardziej niż kusząca. A wolałbym za 2 lata kupić europejskie od amerykańskiego.

 • Gość: Pele

  Oceniono 22 razy 10

  W odpowiedzi Tesla powinna przygotować reklamę jak siedząca za kierownicą typowa zabiegana matka, z krzyczącymi z tyłu dzieciakami robi na światłach Mke BMW, w której za kierownicą siedzi pełnokrwisty ogier. Dając do zrozumienia że teraz rolę się odwróciły...

 • Gość: Marcin

  Oceniono 13 razy 9

  Porównanie kosztów serwisowania, szczególnie po gwarancji może być ciekawe w obu przypadkach.

 • onuce-precz

  Oceniono 10 razy 8

  a ja tam wolalbym tesle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX