Galeria | Dodge Charger Pursuit | Tak wyglądają radiowozy w USA

Kalifornijska policja właśnie zamówiła 580 radiowozów. Przetarg wygrał koncern FCA z Dodge'm Chargerem Pursuit. Auto robi piorunujące wrażenie
Mandat prosto z nieba Mandat prosto z nieba. Drogówka testuje nową broń

Kalifornijska policja zamówiła właśnie ponad 580 radiowozów. Wybór padł na Dodge'a Chargera Pursuit. Dodge zastąpi wysłużone Fordy Crown Victoria Police Interceptor. Radiowozy będą służyć przede wszystkim na autostradach Kalifornii i staną się częścią California Highway Patrol. Nowe auta trafią w ręce funkcjonariuszy w przeciągu dwóch lat.

Większość zamówionych Chargerów wyposażona jest w 3.6 V6 Pentastar o mocy 292 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Podczas bardzo szybkiej, autostradowej jazdy spalanie nie powinno przekroczyć 10,9 litra na 100 km. Dla Amerykanów to wynik więcej niż bardzo dobry. Pod maską niektórych radiowozów będzie pracował znacznie większy silnik - 5,7-litrowa V-ósemka HEMI (370 KM i 530 Nm). Mocniejsze radiowozy trafią do ośrodka szkoleniowego policji w Sacramento.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Chargerów Pursuit w wysokiej rozdzielczości. Z usług FCA korzysta oczywiście nie tylko słoneczna Kalifornia, co widać po kilku "śnieżnych" zdjęciach.

ZOBACZ TAKŻE:

Steeda Interceptor Mustang | 777-konny radiowóz

Steeda Interceptor Mustang

INNE LINKI

Dodge Viper | Jak świeże bułeczki

Jeep Grand Cherokee Hellcat | Premiera "do końca 2017"

Znaleziony w stodole Dodge Charger Daytona trafi pod młotek

Więcej o:
Komentarze (26)
Galeria | Dodge Charger Pursuit | Tak wyglądają radiowozy w USA
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ex-con

  Oceniono 28 razy 12

  W Kalifornii nie ma śniegu? Ostatnie zdanie świadczy wybitnie o tym, że Filip Trusz ma pojęcie o geografii takie, na jakie GPS pozwala...

 • Gość: Ja nusz

  Oceniono 17 razy 9

  "Dodge'em", a nie "Dodge'm". Apostrof niby prawidłowo użyty, ale samo słowo źle zapisane.

 • chanandlerbong

  Oceniono 9 razy 7

  "W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Chargerów Pursuit w wysokiej rozdzielczości."
  620x349 to jest wysoka rozdzielczość?

 • cmok_wawelski

  Oceniono 1 raz 1

  Największą ciekawostką radiowozów policji amerykańskiej jest moim zdaniem to czego nie widać. Tzn owszem widać ale jeśli się wie na co patrzeć. Nowe (i nie wszystkie, to droga opcja za dopłatą) mają na każdym rogu auta kamery, podłączone do systemu, które przez czły czas czytają rejestracje aut w zasięgu obiektywów i zawiadamiają załogę radiowozo o tym który samochód nie ma wykupionego odnowienia rejestracji, badań, kierowca zalega gdzieś za mandat, jest poszukiwany itd.
  Po zatrzymaniu, policjant dobrą chwilę nie podchodzi do zatrzymanego pojazdu zanim policyjny komputer auta nie ściągnie z baz danych wszelkich możliwych informacji o właścicielu.

 • Gość: reksio

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie 707HP 6.2 HEMI V8 ?

 • Gość: Jarecki_NY

  Oceniono 3 razy 1

  "W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Chargerów Pursuit w wysokiej rozdzielczości. Z usług FCA korzysta oczywiście nie tylko słoneczna Kalifornia, co widać po kilku "śnieżnych" zdjęciach." Coz gory Sierra Nevada w Californii maja bardzo fajny snieg zima...

 • Gość: paakayttaja

  0

  "3.6 V6 Pentastar o mocy 292 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Podczas bardzo szybkiej, autostradowej jazdy spalanie nie powinno przekroczyć 10,9 litra na 100 km..."

  Ehm, jeśli to jest ta sama jednostka, która jest w nowej Lancii Thema czy Chrylslerze 300, to raczej wątpię... przy emeryckiej jeździe to na pewno bo nie dając mu po garach.

 • cichwoda

  Oceniono 1 raz -1

  "Nowe auta trafią w ręce funkcjonariuszy w przeciągu dwóch lat" Noo, jednego dnia z tasmy montazowej w Bramalea, ON zjezdza 1100 takich autek, panie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX