4 na 5 Polaków zainteresowanych zakupem auta zapłaci za niego pieniędzmi z 500+

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie AAA Auto, prawie 80 proc. Polaków, chcących kupić samochód używany, przeznaczy na ten cel środki z rządowego programu Rodzina 500+
- Dla wielu rodzin dodatkowe 500 zł może stanowić poważny zastrzyk gotówki. Pieniądze pochodzące z programu 500+ na pewno w części będą przeznaczane przez rodziny na bieżące wydatki domowe czy zakup ubrań dla dzieci - powiedział Ken Scarratt, dyrektor generalny AAA Auto w Polsce. - Jednak wyniki naszego badania dowodzą, że większość polskich rodzin zainteresowanych zakupem aut używanych, które będą korzystały z programu 500+, zamierza także przeznaczyć całość lub część tych dodatkowych pieniędzy na zakup samochodu - dodał.
Najczęściej kupowane samochody w Polsce | W kwietniu nie zabrakło niespodzianekNajczęściej kupowane samochody w Polsce | Nie brakuje niespodzianek

500+ napędza sprzedaż

Spośród wspomnianych 80 proc. biorących udział w badaniu AAA Auto kierowców prawie 70 proc. ma zamiar przeznaczyć wszystkie lub przynajmniej część środków pochodzących z programu Rodzina 500+ na spłatę miesięcznych rat kredytowych. Klienci AAA Auto nie są wyjątkiem. Rządowy program już wpływa na decyzje zakupowe Polaków.

W ubiegłym miesiącu Polacy sprowadzili prawie 80 tys. używanych samochodów osobowych, czyli o 18 proc. więcej niż przed rokiem. W całym półroczu nad Wisłę trafiło prawie pół miliona aut z importu (448 tys.), co jest wynikiem o 16 proc. lepszym niż w 2015 r. Eksperci Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar są zdania, że niemal pewnym jest, iż tegoroczny wynik przekroczy 900 tys. sztuk i wskazują, że wpływ na liczbę importowanych do Polski samochodów ma program 500+. Niestety wraz z rosnącym importem wzrasta też średnia wieku sprowadzanych aut (o szczegółach pisaliśmy tutaj: Import samochodów używanych | Polacy jeżdżą złomem).

Badanie zlecone przez AAA Auto zostało przeprowadzone wśród 2 tys. osób we wszystkich oddziałach firmy w Polsce w okresie maj-czerwiec 2016 r.

ZOBACZ TAKŻE:

Najczęściej kradzione samochody w Polsce | Uważaj na te auta

Najczęściej kradzione samochody w Polsce | Uwaga na auta z Chin

INNE LINKI:

Najczęściej kupowane samochody w Europie | Hossa na Starym Kontynencie

Kupujemy używane BMW | Poradnik | Co psuje się najczęściej?

Więcej o:
Komentarze (10)
4 na 5 Polaków zainteresowanych zakupem auta zapłaci za niego pieniędzmi z 500+
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: asdf

  Oceniono 11 razy 11

  A ja mam jedno dziecko, i się z uśmiechem zrzucam w podatkach na tych, co mają 2.

 • Gość: mck

  Oceniono 7 razy 7

  Miało być rodzina 500+, a wyszło auto 10+ (bo duża część tych samochodów ma ponad 10 lat) . Ot "przemyślany" program. Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle.
  Jak już chcieli dać to nie do łapy, tylko jako ulgę - udowodnisz przy zeznaniu podatkowym, że wydałeś na dzieci (szkoła, kursy językowe, podręczniki, zajęcia dodatkowe) to Ci zwrócimy ile udowodnisz, ale nie więcej jak 6000 zł (tj 500 zł/miesiąc). Nihil novi - taki sprawny system już działał. Teraz tak jak jest, to mamy patologię na kredyt - sprowadzanie złomu za pieniądze na dzieci, promocję na telewizory pod hasłem "dobrze wydaj 500 zł na dziecko", a w sklepach na wsiach powiększają działy z alkoholami. Ot dzieci dostały, tyle że dzieci nie jeżdżą, nie piją...więc kto dostał, co dzieci będą miały z tego?

 • Gość: ASD

  Oceniono 11 razy 7

  - Grażyna! Kupiłem lanosa!
  - Janusz, a ile to pali? A w ogóle to widziałeś jak cebula zdrożała?!?
  - Cholera, aż tyle? Dzwoń do telegazety, trza auto sprzedawać!

 • mcguirre

  Oceniono 5 razy 5

  No i takim sposobem "dobra zmiana" przyczyniła się do wzrostu importu złomu. Gratulacje. Ciekawe czy z tych 500+ starczy pieniędzy na naprawy i utrzymanie tych samochodów czy znów będziemy czytać, że kierowca 15 letniego BMW z niewyjaśnionych przyczyn na prostej drodze zjechał na przeciwległy pas zderzył się z TIRem. Wydawanie pieniędzy z programu powinno być konterolowane i a środki przeznaczane wyłącznie na cele związane z wychowaniem i edukacją dzieci. W takiej formie większość beneficjentów je przeje, przepije i wyda na byle co czyli furę, skórę i komórę, co było do przewidzenia.

 • Gość: h2o

  Oceniono 11 razy 1

  "Niestety wraz z rosnącym importem wzrasta też średnia wieku sprowadzanych aut".

  jedna k..., prosta ustawa i sprowadzanie złomu by ustało, ale nie, w imię "wolności gospodarczej" codziennie widzę na poboczu jakąś leciwą "perełkę" i wysiadającą z niej całą rodzinę, czasem też niestety perełka ląduje w rowie, w dwóch kawałkach i nikt z niej nie wysiada...

 • Dagmara Dobosz

  0

  A więc ja byłam tą pozostałąm jedną na 5 i kupiłam za swoje piękną hybrydę toyoty w salonie chodznia

 • Gość: legas

  Oceniono 2 razy -2

  Bzdura

 • Gość: Carly.pl

  Oceniono 7 razy -7

  Jeśli zamierzasz kupić nową Skodę, a do tego chcesz zaoszczędzić - nie wahaj się i już dzisiaj skorzystaj z www.carly.pl Jednym kliknięciem wyślij zapytanie do kilkunastu Salonów jednocześnie i przekonaj się jaki rabat możesz otrzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX