Prototypy | Audi RS3 Sedan szaleje na Nurburgringu

Audi szykuje kolejny bardzo szybki samochód. Do rodziny RS już niedługo dołączy RS3 Sedan. Auto zostało przyłapane na torze
Nowe Audi A5 Nowe Audi A5 | Dążenie do perfekcji

O Audi RS3 Sedan słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Potwierdzenie takiego modelu uzyskaliśmy na początku roku, kiedy do sieci wyciekło zdjęcie auta z zamkniętej prezentacji amerykańskiego działu sprzedaży Audi. Od lutego o RS3 Sedan zrobiło się cicho.

Teraz Audi powróciło i - w mocnym kamuflażu - ruszyło wykręcić kilka szybkich kółek na Nurburgringu.

Wiemy, że sercem RS3 Sedan będzie 2,5-litrowy silnik R5, który wykorzystano w TT RS. Oznacza to, że możemy się spodziewać mocy na poziomie 400 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. RS3 Sedan w standardzie będzie wyposażone w napęd Quattro i siedmobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów. Kierowca będzie mógł zmieniać biegi manetkami przy kierownicy. Ekipa z Ingolstadt nie przewiduje tradycyjnej ręcznej skrzyni w swoim sedanie.

Osiągi? Według pierwszych doniesień z Bawarii, możemy się spodziewać przyspieszenia do pierwszej setki w okolicach czterech sekund.

W segmencie superszybkich, małych sedanów Audi RS3 Sedan zmierzy się tylko z jednym przeciwnikiem, Mercedesem-AMG CLA45. Na podobne auto od BMW będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Druga z marek premium rodem z Bawarii na razie pokazała tylko koncept serii 3 w sedanie (BMW Concept Compact Sedan). Auto musi najpierw trafić do produkcji, dopiero później BMW będzie myśleć o sportowym wcieleniu.

Źródło: Carscoops, CarPix

ZOBACZ TAKŻE:

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Audi SQ7 TDI

INNE LINKI

BMW Concept Compact Sedan | Zapowiedź małego sedana

Konfrontacja | Mercedes A45 AMG kontra CLA45 AMG | Bratobójcza walka

Galeria | Audi prezentuje tiry przyszłości

Więcej o: