"Top Gear" | BBC nie szuka następcy Evansa

Po odejściu z nowego "Top Gear" głównej gwiazdy i prowadzącego, Chrisa Evansa, wszyscy zastanawiali się kto go zastąpi. Okazuje się, że BBC ma inny plan na swój program
DriveTribe DriveTribe | Nowy projekt Clarksona, Hammonda i Maya

Chris Evans postanowił odejść z "Top Gear" po zaledwie jednym sezonie. Evansa do takiej decyzji zmusiła pikująca oglądalność, bardzo krytyczne recenzje widzów oraz "mroźna" atmosfera w zespole. Nowy "Top Gear" rozpadał się na naszych oczach w ekspresowym tempie, a głównoprowadzący doszedł do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem i dla niego, i dla "TG" będzie odejście z ekipy.

Kto zastąpi Evansa? BBC ogłosiło właśnie, że nie zamierza zatrudniać nikogo, a ekipa jest kompletna. Rzecznik stacji potwierdził, że zdjęcia do kolejnego sezonu ruszą zgodnie z planem 24 września. Przynajmniej na razie w projekt pod tytułem "nowy Top Gear" w dalszym ciągu zaangażowani są Matt LeBlanc, Chris Harris, Rory Reid, Sabine Schmitz oraz Eddie Jordan.

Na razie nie wiadomo, czy kto z ekipy zostanie głównoprowadzącym ani czy zmieni się formuła programu.

Faworytem widzów i naturalnym kandydatem wydaje się Matt LeBlanc, popularny serialowy Joey. Już wcześniej - jeszcze przed odejściem Evansa - dominowały głosy, że to właśnie Amerykanin powinien przejąć dowodzenie w "TG". Razem z Chrisem Harrisem, Rory Reidem i Sabine Schmitz mogliby stworzyć bardziej profesjonalne show. Więcej samochodów i testów, a mniej fajerwerków i kopiowania poprzednich prowadzących.

ZOBACZ TAKŻE:

Mały Fiat | 43 lata polskiego Volkswagena Garbusa

Fiat 126p

Więcej o:
Komentarze (17)
"Top Gear" | BBC nie szuka następcy Evansa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jacek

  Oceniono 61 razy 53

  Dobrych, a nawet świetnych programów motoryzacyjnych było na świecie sporo. Robili je świetni telewizyjni fachowcy, samochody oceniali porządni inżynierowie i kierowcy, ale żaden popularnością nie otarł się nawet o to, czego dokonała ekipa Clarksona. Mimo, że dla tej trójki jajarzy samochody były tylko pretekstem do żartów z siebie i wszystkich naokoło, prezentowane przez nich opinie były często i gęsto niesamowicie celne również od strony technicznej. Zapewne były to wrzutki pisane przez wynajętych fachowców, ale ich połączenie z osobowościami, angielskim humorem i wariackim wdziękiem prowadzących powodowało, że program uwielbiali i doceniali zarówno motoryzacyjni ignoranci, jak i pasjonaci, kucharki i profesorowie, dzieci i starcy. Pomysł zmiany prowadzących musiał skończyć się tak, jak się kończy właśnie na naszych oczach: spektakularną klapą. Czy komuś przyszłoby do głowy zmienić ekipę Latającego Cyrku Monty Pythona? A przecież Top Gear był właśnie takim latającym cyrkiem, tyle że tematycznym.

 • Gość: mcguirre

  Oceniono 24 razy 16

  Obejrzałem jeden docinek. Masakra. Prawda jest jedna, Top Gear już nie ma i bez względu kto by go prowadził to nie będzie już ten sam program, bo wielu widzów oglądało go własnie ze względu na prowadzących, ich specyficzne poczucie humoru i niepowtarzalny klimat każdego odcinka. Żadne zmiany i czary nie pomogą. BBC zabiło jedno ze swoich najlepszych dzieci.

 • Tomasz Dyjor

  Oceniono 19 razy 13

  Jak się z dobrego, męskiego momentami bezkompromisowego programu robi jaką marną sieczkę przełenioną poprawnością polityczną to nie ma czemu się dziwić, że ludzie nie chcą tego oglądać.
  Top Gear is dead.

 • Gość: Tom

  Oceniono 14 razy 8

  Akurat faworytami widzów są Chris Harris i Rory Reid a nie aktor i to słabo grający Matt LeBlanc. Polecam czasem przejrzeć fora nie tylko krajowe i trochę światowej prasy...

 • robal_pl

  Oceniono 5 razy 1

  Jedyną sensowną osobą jest w tym momencie Rory Reid . Potem Chris Harris . Reszta kompletnie nie nadaje się do prowadzenia programu telewizyjnego.

 • Gość: Człowiek

  Oceniono 4 razy 0

  Nie ważne kto zostanie kto będzie prowadził bo to nie to chodzi Top Gear umarł po odejściu trójki i stanie się zwykłym szarym programem motoryzacyjnym czyli trzeba olać i czekać na Amazon :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX