Bugatti Chiron | Pobije rekord prędkości

W 2010 roku był kierowca Formuły 1 ustanowił nowy Rekord Guinessa dla najszybszego samochodu seryjnego prowadząc Bugatti Veyron. Sześć lat po tym wyczynie francuski producent planuje poprawić rekord używając do tego nowego modelu
Bugatti Veyron  Bugatti Veyron | Jedno superauto w wielu odsłonach

Były kierowca F1, Pierre-Henri Raphanel ustanowił nowy rekord prędkości rozpędzając model Veyron do 431 km/h na torze testowym Ehra-Lessien należącym do grupy Volkswagen. Kilka dni temu szef koncernu Volkswagen zapowiedział, że niebawem pojawi się tam model Chiron, którego zadaniem będzie poprawienie tego rekordu.

Wiadomo, że Chiron jest szybszy od Veyrona. Nie wiadomo tylko o ile. Wszystkie domysły bazują na obliczeniach inżynierów i symulacjach komputerowych. Jednak bicie rekordu w praktyce to całkiem inna sprawa i sporo zależy od kierowcy.

Oficjalne dane techniczne mówią o prędkości maksymalnej wynoszącej 420 km/h, ale prędkościomierze w tym modelu jest wyskalowany do 500 km/h. Chiron jest nieznacznie szybszy od Veyrona w wersji Super Sport World Record Edition. Wersja sprzedawana dla klientów posiadała elektroniczny kaganiec, którego zadaniem była ochrona opon, które nie wytrzymują zbyt długiej jazdy z maksymalną prędkością.

Niektóre źródła mówią, że pełny potencjał Bugatti Chiron to 463 km/h, ale największym problemem jest ogumienie, które będzie zdolne wytrzymać takie obciążenia. Zanim odbędzie się próba bicia rekordu, któryś z producentów musi przygotować opony. Prawdopodobnie model Chiron zamelduje się na torze Ehra-Lessien nie prędzej jak w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren P1 | Żegnamy kolejny supersamochód

McLaren P1

INNE LINKI:

Jadowity Hennessey znowu podgryza Bugatti Veyrona

Wideo | Tak brzmi Bugatti Chiron

Zdjęcie Jazda za kierownicą Audi R8 - Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Chevroleta Corvette - Tor Toruń Zdjęcie Jazda za kierownicą Ferrari California - Tor Żerań - Warszawa
Jazda za kierownicą Audi R8... Jazda za kierownicą Chevrol... Jazda za kierownicą Ferrari...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: