Volkswagen Crafter | Nowy dostawczak z Polski

Volkswagen kończy współpracę z Mercedesem. Po 10 latach nadszedł czas na drugą generację Craftera. Nowy dostawczak będzie pochodził z Polski
Volkswagen Dieselgate | Volkswagen nie wypłaci odszkodowań w Europie

Volkswagen szykuje się do ważnej premiery w segmencie samochodów użytkowych. Po 10 latach marka kończy współpracę z Mercedesem i wypuści na drogi drugą generację Craftera. Właśnie ujawniono pierwsze zdjęcia (tak naprawdę, to szkice koncepcyjne) dostawczaka. Crafter znacznie upodobni się do innych modeli producenta, a zwłaszcza nowego Transportera. Crafter ma być "nowocześniejszy i praktyczniejszy".

Nowy Crafter będzie produkowany w polskich zakładach Volkswagena, we Wrześni.

Szczegóły techniczne, wersje wyposażenia i jednostki napędowe na razie pozostają tajemnicą. Wiemy tylko, że Volkswagen za cel postawił sobie uzyskanie jak najniższego współczynnika oporu powietrza. Niemcy chwalą się, że Crafter będzie rekordzistą w segmencie dostawczaków - Cx ma wynosić zaledwie 0,33.

Volkswagen planował wprowadzenie Craftera na rynek amerykański, ale w obliczu Dieselgate decyzja ta została zawieszona. Koncern musi na razie ciąć koszty. Za Oceanem sytuacja Niemców jest szczególnie trudna - oprócz naprawy wadliwych samochodów, VW musi wypłacić amerykańskim klientom odszkodowania. Uporanie się z Dieselgate w samych Stanach będzie kosztowało VAG aż 15 miliardów dolarów.

Na razie Volkswagen opublikował tylko kilka szkiców. Kiedy nowy Crafter zostanie oficjalnie zaprezentowany? Już niedługo - prezentacja produkcyjnej wersji została zaplanowana na "jesień 2016".

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Amarok nie będzie miał sobie równych

Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI

INNE LINKI

Volkswagen Profit Lease | Ciekawa propozycja dla firm

Volkswagen Touareg | Duży SUV na bogato

Nowy Volkswagen e-Golf | Jeszcze większy zasięg

Więcej o:
Komentarze (9)
Volkswagen Crafter | Nowy dostawczak z Polski
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • andrzejg52

  Oceniono 8 razy 8

  A silniki jakie będą ?
  1,3 l , 3 cylindry i 2 sprężarki ?
  Dajace 130 KM mocy ?
  Rozlatujace sie po 100 tys km?

 • Gość: Trucker

  Oceniono 1 raz 1

  No a silniki ? znowu 2,5 TDI , dwa paski rozrzadu , całe 95 KM ? nie ma czym jechać , rdza wyłaziła po 5 latach . Takim goownem to może Brazylia się zachwycała bo w Europie z Renault to przegracie i z Fiatem też - bo będzie o niebo tańszy , ekonomiczniejszy a o serwisie i częsciach nie wspomnę .Wyposażenie w standarcie to Nysa miałaby lepsze . DUUUUżo roboty jeszcze przed Niemcami a na koniec i tak szwabski księgowy wszystko obetnie .

 • lech2011

  0

  Cx ma wynosić zaledwie 0,33.

  Skąd wiedzą, jeśli są dopiero na poziomie szkiców ?

 • andrzejg52

  0

  Zdjęcie nr 4.
  Jak bym widzial mojego Sprintera W601.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX