McLaren P1 LM | Najbardziej ekstremalny i ekskluzywny

Standardowy McLaren P1 to samochód do jazdy po normalnych drogach. Wersja P1 GTR to prawdziwa zabawka na tor. Lanzante przygotowało wersję P1 LM, czyli najszybszy i najbardziej luksusowy suprersamochód na dopuszczony do ruchu drogowego
McLaren MP4-12C High Sport Wyjątkowy McLaren MP4-12C trafi pod młotek

Ekipa Lanzante ma spore doświadczenie w wyścigach. To właśnie oni odpowiadają za sukces McLarena F1 GTR podczas wyścigu Le Mans w 1995 roku. Po tym jak zbudowali 28 egzemplarzy F1 GTR, McLaren zmontował kolejne sześć sztuk modelu F1 LM. Jeden z nich zostawił sobie, a resztę sprzedał. Auto bazowało na wersji wyścigowej, ale zostało zmodyfikowane tak, żeby można było nim jeździć po publicznych drogach. Teraz Lanzante zamierza powtórzyć ten scenariusz ze specjalną wersją P1 LM.

Lanzante dokonać przeróbki, które miały przekształcić P1 GTR do specyfikacji drogowej. Zmodyfikowano napęd hybrydowy, który dostarcza 986 KM maksymalnej mocy podczas jazdy na 99-oktanowym paliwie. Udało się zaoszczędzić kilka kilogramów masy montując poliwęglanowe szyby, tytanowe śrubki oraz instalując końcowy wydech wykonany z Inconelu, czyli specjalnego stopu niklu, chromu i żelaza. Komora silnika została odizolowana termicznie przy pomocy złota, zupełnie jak w przypadku legendarnego modelu F1. Specjaliści z Lanzante zamienili dach na karbonowy, we wnętrzu pojawiła się nowa kierownica, a wszystko obszyto Alcantarą. Z przodu zamontowano splittery, z tyłu duży spojler, które w sumie poprawiły docisk aerodynamiczny o 40 procent.

Dzięki takim modyfikacjom McLaren P1 LM pozwala na ekstremalną jazdę bez względu na to czy jest to tor, czy droga publiczna. Trzeba jednak brać pod uwagę, że samochód będzie wymagał od kierowcy sporych umiejętności, żeby nie zakończyć jazdy na pierwszym zakręcie.

Lanzante zbuduje tylko sześć egzemplarzy. Pięć z nich trafi do sprzedaży, podobnie jak model sprzed lat. Cena nie jest znana, ale koszt samej wersji P1 GTR wynoszący ponad 2 miliony dolarów robi duże wrażenie.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren 675LT Spider | Jak ciepłe bułeczki

McLaren 675LT Spider

INNE LINKI

McLaren zbuduje nowe sportowe BMW?

McLaren P1 | Żegnamy kolejny hybrydowy supersamochód

Nie będzie "taniego" McLarena

McLaren MP4-X | Wizja motorsportu przyszłości

Zdjęcie Jazda za kierownicą Ferrari F430 Cabrio - Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Mitsubishi Lancer Evo X - Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Lamborghini Gallardo - Tor Borsk
Jazda za kierownicą Ferrari... Jazda za kierownicą Mitsubi... Jazda za kierownicą Lamborg...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info