Mercedes GLC Coupe | Ceny w Polsce | Droższy od BMW

Mercedes GLC Coupe już niedługo zadebiutuje nad Wisłą. Właśnie poznaliśmy ceny podstawowych wersji silnikowych. Jest drożej niż u konkurencji
Mercedes klasy E Kombi Mercedes klasy E Kombi | Mercedes w wersji rodzinnej

GLC Coupe to "sportowa" wersja małego SUV-a Mercedesa, czyli modelu GLC. To odpowiedź na BMW X4 i kolejny model na rynku, który wpisuje się w coraz modniejszy segment tzw. SUV-ów coupe. Najnowszy SUV Mercedesa mierzy 4,73 m długości i 1,60 m wysokości, a rozstaw osi równy jest 2,87 m. Względem standardowego GLC wersja Coupe jest dłuższa (o 74 mm) i niższa (39 mm). Rozstaw osi pozostał bez zmian. Na nowej stylistyce ucierpiał bagażnik, który pomieści 491 l (o 59 l mniej).

Na liście standardowego wyposażenia GLC Coupe znajdzie się m.in. sportowe zawieszenie oraz system Drive Select, który pozwala wybrać ustawienia skrzyni biegów: Eco, Comfort, Sport, Sport+ oraz Individual. Zawieszenie pneumatyczne trafi na listę wyposażenia dodatkowego.

Ceny Mercedesa GLC Coupe w Polsce

Polski cennik GLC Coupe otworzy kwota 203 tysięcy złotych. Na razie poznaliśmy ceny następujących wersji silnikowych:

GLC Coupe 250 (211 KM) - 203 000 złotych

GLC Coupe 220d (170 KM) - 206 000 złotych

GLC Coupe 250d (204 KM) - 226 500 złotych

GLC Coupe 300 - 220 500 złotych

Wszystkie auta w standardzie wyposażone są w napęd czterech kół 4Motion oraz 9-biegowy automat. Docelowo do Europy trafi łącznie 8 wersji silnikowych. Na razie najmocniejsze będzie GLC Coupe 43 AMG (362 KM). W późniejszym okresie produkcji do gamy dołączy topowe 63 AMG o mocy ponad 500 KM.

Mercedes GLC Coupe

Co na to konkurencja?

Tak naprawdę na rynku Mercedes GLC Coupe ma tylko jednego bezpośredniego konkurenta. To oczywiście BMW X4. BMW wyceniło swojego SUV-a coupe na 195 700 złotych. To wersja silnikowa xDrive20d z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym (190 KM) i napędem 4x4. Już niedługo powinna pojawić się także propozycja Audi w segmencie SUV-ów coupe.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulia | Ceny w Polsce | Być albo nie być dla Alfy

Alfa Romeo Giulia

INNE LINKI:

Mercedes klasy V | Jeszcze bardziej ekskluzywna

Mercedes klasy S Cabriolet | Ceny w Polsce | 13 lat oszczędzania

Mercedes przegonił Audi

Zdjęcie Jazda za kierownicą Ferrari F430 - Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Lamborghini Gallardo - Tor Borsk Zdjęcie Jazda za kierownicą Dodge Viper GTS - Tor Toruń
Jazda za kierownicą Ferrari... Jazda za kierownicą Lamborg... Jazda za kierownicą Dodge V...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Czy Mercedes GLC Coupe ma szansę w rywalizacji z BMW X4?