Audi SQ5 | 356 KM z elektrycznym turbo

Kilka miesięcy temu do sprzedaży trafiło Audi SQ7. Teraz większość innowacyjnych rozwiązań z topowego SUV-a trafi do jego mniejszych braci. Nowe Audi SQ5 będzie wyposażone w elektryczną turbinę
Audi e-tron quattro Audi e-tron quattro | SUV przyszłości zaprojektowany przez Polaka

Oliver Hoffman, człowiek odpowiedzialny za jednostki napędowe w Audi powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że w nadchodzącym Audi SQ5 możliwe było wydobycie nawet 390 KM z silnika, ale ze względu na właściwości jezdne samochodu jego maksymalna moc nie przekroczy 365 KM, co i tak jest wzrostem o 30 KM w porównaniu z dotychczasową wersją.

Poza zwiększeniem mocy nowy model będzie wyposażony w elektryczny kompresor, który współpracuje z tradycyjną turbosprężarką. Taki zestaw będzie coraz częściej wykorzystywany w modelach Audi zamiast technologii twin-turbo. Rozwiązanie pozwoli na zniwelowanie zjawiska "turbodziury". Wysokoprężna jednostka V6 zostanie wyposażona w system Audi Valvelift System, czyli system sterowania zaworami wlotowymi, który polepsza reakcję silnika i zmniejsza zużycie paliwa.

Poza wspomnianymi Audi SQ5 zostanie wyposażone w 48V instalację elektryczną. Dzięki temu będzie możliwe zainstalowanie aktywnych drążków stabilizatora, które już wcześniej pojawiły się w większym SQ7.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A8 2017 | Zupełnie nowe pomysły

Audi Prologue Concept

INNE LINKI

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Audi Q7 etron | Ceny w Polsce | Wysoka cena wtyczki

Audi R8 V10 plus selection 24h | Wygrywanie ma we krwi

Zdjęcie GARMIN nuvi 66LMT Europa Zdjęcie MIO 6800 Polska Zdjęcie SMART SG742 TT Europa
GARMIN nuvi 66LMT Europa MIO 6800 Polska SMART SG742 TT Europa
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info